Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SERANİT’in 'DRC Isıtma Sistemi' SANTEZ Programı Kapsamına Alındı

Porselen karo sektörünün lider üreticilerinden Seranit’in geliştirdiği yeni nesil ısıtma sistemi 'Seranit DRC', Seranit ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bu konudaki işbirliği sonucunda Sanayi Bakanlığı tarafından SANTEZ programı kapsamına alındı.

yapi.com.tr
SERANİT’in 'DRC Isıtma Sistemi' SANTEZ Programı Kapsamına Alındı

Porselen karo sektörünün lider üreticilerinden Seranit’in geliştirdiği yeni nesil ısıtma sistemi 'Seranit DRC', Seranit ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bu konudaki işbirliği sonucunda Sanayi Bakanlığı tarafından SANTEZ programı kapsamına alındı. SANTEZ programı, sanayilerin Ar-Ge'ye dayalı ihtiyaçlarının, üniversite-sanayi işbirliği ile üniversite bilimselliği kapsamında çözüme kavuşturulmasını ve üniversite-sanayi-kamu işbirliğini kurumsallaştırmayı hedefliyor.

Seranit DRC Isıtma Sistemi'nin SANTEZ kapsamına alınmasını değerlendiren Seranit Genel Müdürü Hamdi Altunalan, “Bu program, Seranit'in inovatif tarafını destekliyor. Bizim inovatif yaklaşımlarımız, teknoloji ve AR-GE yatırımlarımız üniversitelerin bilimselliği ile birleşince, ortaya böyle devrim niteliğinde projeler çıkıyor. Bunlar, Türkiye’yi dünya çapında öne çıkaracak programlar. İnovatif ve teknolojik alt yapısı ile sektöre yön veren bir yapıda olan Seranit'in bu program dahilinde daha güçlü projeler geliştireceğine inanıyoruz” dedi.

Katma değeri yüksek, teknoloji tabanlı ürün ve üretim yöntemleri geliştirilmesini destekleyerek Türkiye’nin uluslararası rekabet gücünün artırmasına yardımcı olmayı ve üniversitelerdeki akademik bilginin ticarileşmesini hedefleyen SANTEZ programına alınan projelerde devlet, yatırımı destekliyor. DRC Isıtma Sistemleri, daha önce de Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” 2011’e değer bulunmuştu.

Seranit DRC Isıtma Sistemleri

Seranit tarafından geliştirilen Seranit DRC° Isıtma Sistemi, yeni nesil ısıtma sistemleri içinde doğal ve çevreci olmanın yanı sıra düşük enerji harcama özelliği, daha konforlu ve sağlıklı ısınma sağlama gibi nitelikleriyle de ön plana çıkıyor. En önemli özelliği FIR (uzak kızıl ötesi ışın) yayma prensibi ile çalışması olan Seranit DRC° Isıtma Sistemi, hızla gelişen inşaat sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan seramiğe insan için çok önemli bir yere sahip olan ekolojik enerji verimliliği ve insan sağlığını koruma etkisini de ekliyor. Güneşin ısıtmasına en yakın ısıtmayı sunan Seranit DRC Isıtma Sistemi'nde
ısı kaynağı olarak elektrik iletkenliğine sahip, dolgu malzemesi içeren kaplama kullanılıyor.

Seranit DRC° Panel’in kişi ve ortam odaklı ısıtma sistemi, bu niteliği ile hem kişileri hem de içinde bulunduğu ortamı konforlu biçimde ısıtıyor.  Termostatik ısı kontrolü sayesinde panel yüzeyi istenilen sıcaklıkta ayarlanabiliyor. Isıtırken, ortamın havasında değişiklik yapmadığı için içerideki oksijeni tüketmiyor, havayı kurutmuyor ve baş ağrısı, göz kuruluğu gibi sorunlara da neden olmuyor.

Seranit DRC° Panel’in bir başka özelliği ise ekonomik olması. Ürün seçimine göre 200 watt ya da 400 watt’lık güç tüketimiyle konforlu bir şekilde ısıtıyor. Ayrıca, tükettiği elektriği yüksek oranda ısı enerjisine dönüştürerek son derece verimli bir kullanım sunuyor. Yüzeyler eşit zamanda ve eşit oranda ısınıyor, sistem kapandığı anda bile ısısını koruyarak kişileri ve ortamı ısıtmaya devam ediyor.

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/seranitin-drc-isitma-sistemi-santez-programi-kapsamina-alindi_88268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!