Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Seranit 'Geleceğin Mimarları'nı Destekliyor

Tasarım ve mimarlık öğrencilerini desteklemek üzere, Seranit Yapı Grubu'nun 20. yılı kapsamında başlatılan 'Geleceğin Mimarları' projesine ünlü tasarımcılar da eserleriyle destek oldular.

yapi.com.tr
Seranit 'Geleceğin Mimarları'nı Destekliyor

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Seranit Yapı Grubu, 20'inci yılı kapsamında başlattığı 'Geleceğin Mimarları' projesi kapsamında, ünlü tasarımcılar Melkan Tabanlıoğlu, Mustafa Toner, Gökhan Avcıoğlu, Eren Yorulmazer, Hakan Ezer ve Dara Kırmızıtoprak’ın, mimarlık ve tasarım öğrencilerini desteklemek amacıyla tasarladığı eserler 18 Mart 2013 Pazartesi akşamı Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen gecede sergilendi.

Seranit Yapı Grubu İcra Kurulu Başkanı Hamdi Altunalan ve Seranit Yapı Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba’nın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye, projeye tasarımlarıyla destek veren Mustafa Toner, Gökhan Avcıoğlu, Eren Yorulmazer, Hakan Ezer, Dara Kırmızıtoprak, Murat Tabanlıoğlu’nun yanı sıra, projeye katkıları olan Aliye Simavi, Berrin Yoleri, Bettina Machler, Derin Mermerci, Emre Toner ve Ruken Mızraklı katıldı.

Eren Yorulmazer, Melkan Tabanlıoğlu, Gökhan Avcıoğlu, Berrin Yoleri, Hakan Ezer, Ece Ceylan Baba, Dara Kırmızıtoprak, Mustafa Toner

‘Geleceğin Mimarları’ projesine tasarımlarıyla ışık tutan altı mimara desteklerinden dolayı Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan tarafından plaket verildi. Berrin Yoleri de  Çağdaş Eğitim Vakfı'na sağlamış olduğu destekten ötürü plaketini Vakıf Başkanı Prof. Ahmet Altınel’den aldı. Gecede sergilenen tasarımlar, ünlü mimarlar tarafından konuklara tanıtıldı.


Proje dört yılda 200 öğrenciye burs sağlayacak


Gecede bir konuşma yapan Seranit Yapı Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ece Ceylan Baba; 20. yaşını kutlayan Seranit Yapı Grubu'nun bu özel yılı, sektöre katmadeğer yaratacak geleceğin mimarlarını ve tasarımcılarını destekleyecek bir projeyle taçlandırmak istediklerini ifade ederek, bu kapsamda her biri Türkiye’nin ayrı bir değeri olan altı ünlü mimar ile işbirliğine gittiklerini belirtti. Bu özel tasarımların yapılmasındaki ilk amaçlarının, maddi zorluk yaşayan ve bu yıl üniversiteye başlayacak tasarım ve mimarlık öğrencilerini desteklemek olduğunu hatırlattı.

Çağdaş Eğitim Vakfı aracılığıyla, tasarım ve mimarlık okuyacak 200 öğrenciye burs sağlayacaklarını ve projenin 4 yıl sürmesini hedeflediklerini sözlerine ekleyen Baba; “Umarız projemizle, bugünün öğrencileri, yarının mimarları ve tasarımcıları, gelecekte ise şehirlerimizin siluetini değiştirmeye aday olacak bu gençlerimize bir ışık oluruz” dedi.

Çağdaş Eğitim Vakfı adına bir konuşma yapan Berrin Yoleri ise firmanın eğitime ve gençlere verdiği desteğin boyutundan bahsederek, projeyi İstanbul dışındaki üniversitelere de yaymayı amaçladıklarını, bu nedenle gelecek dönemde de yine Türkiye’nin önde gelen pek çok mimarını projeye dahil ederek desteklerini almak istediklerini açıkladı.

Seramiğe mimarların elinden farklı yorumlar...

Serra ve Seranit ürünleriyle hazırlanan tasarımlar görsel boyutlarıyla fark yaratırken, içerdikleri mesajlarla da dikkat çekici özelliklere sahip. Sergiyi gezenlerin beğenisini toplayan tasarımların ana malzemesi olan seramik bu kez kullanım alanı dışına çıkarak, sıradışı ve farklı yorumlandı.

Melkan Tabanlıoğlu, tasarımında çocuklar için, birçok işlevi biraraya getiren tek parça bir üniteden oluşan, boş zaman geçirme alanı için prototip geliştirirken, Mustafa Toner de tasarımında tüketim toplumunu eleştiren bir mesaj veriyor.

Gökhan Avcıoğlu, eski dünya ile yeni dünyayı birbirine bağlayan bir portal tasarladı. Eren Yorulmazer ise tasarımını dünya sanat tarihine başarılarıyla adını yazdıran Leyla Gencer’e ithaf etti.

Hakan Ezer’in eseri umut ve hedeflerde büyük düşünmeyi ifade ederken, Dara Kırmızıtoprak da endüstriyel malzemenin başarı ve anılarla oluşturduğu bir platform hayalini tasarımına yansıttı.Minimalist tasarımlardan renkli çalışmalara, üç boyuttan düz beyaza kadar her zevke hitap edecek ürün çeşitliğine sahip Serra ürünleri, ünlü mimarların tasarımlarında ve ünlü isimlerin katkılarıyla yeniden hayat bulurken, dört yıl boyunca sürdürülmesi hedeflenen ‘Geleceğin Mimarları’ projesi, her yıl öğrencilerin eğitimlerini desteklemeyi sürdürecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seranit-gelecegin-mimarlarini-destekliyor_106040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!