Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Servet GYO'nun İlk Yurt Dışı Yatırımı Almanya’ya

Bünyesinde alışveriş merkezleri, ofis binaları, iş ve endüstri merkezleri, depolar ve lojistik merkezleri bulunan ve Sinpaş’ın en genç şirketi olan Servet GYO; ilk yurtdışı yatırımını Avrupa’nın en yoğun iş bölgesi, dünyanın büyük sanayi, ticaret ve finans kuruluşlarının merkezi olan ve uluslararası fuarların düzenlendiği Frankfurt'ta yaptı.

yapi.com.tr
Servet GYO'nun İlk Yurt Dışı Yatırımı Almanya’ya

İlk yurt dışı yatırımını Avrupa ekonomisinin kalbinin attığı şehre, Frankfurt’a yapan Servet GYO; 60 milyon euro ödeyerek, Frankfurt’un kuzeyinde yer alan ve yaklaşık 291 bin 159 metrekare kiralanabilir alana sahip Neckermann-Area’yı satın aldı. Komplekse, şehrin 'doğu'yu 'batı'ya bağlayan lojistik özelliğinden esinlenilerek, OST-WEST'in kısaltması olan OSWE ismi verildi. Ticari bir kompleks olan ve lojistik merkezi, depolama, ofis, perakende alanları ve TV stüdyosu gibi fonksiyonlara sahip OSWE'nin 83 bin metrekaresinin hali hazırda işletmede olduğunu söyleyen Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik; yıl sonuna kadar 4 milyon euro gibi bir kira geliri beklediklerini kaydetti. İstanbul Shangri-La Bosphorus’ta düzenlenen basın toplantısında OSWE yatırımının detayları hakkında bilgi veren Mahmut Sefa Çelik, şu anda yüzde 25 olan doluluk oranını yıl sonuna kadar yüzde 35'e çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi ve şunları söyledi:

“Birbirinden farklı ve sektörünün öncü şirketleri olan BLG Logistic, Universium Incasso, Möbelum ve Rene Sola, mevcut kiracılarından bir kaçını oluşturmaktadır. Kompleksin depo alanı 207 bin 736 metrekare, ofis alanı 83 bin 423 metrekare, brüt yapı alanı ise 313 bin 180 metrekare. Bin 850 araç kapasiteli bir park alanı mevcut. Bugünkü rayiçle, sigorta değeri yaklaşık olarak 450 milyon avro iken, yeniden yapım değeri aşağı yukarı 600 milyon avro olarak düşünülmektedir. Çok büyük bir kompleks. Kısa dönemde yeni yapılar eklemek gibi bir planımız yok; ancak uzun vadede ilave inşat haklarımızı nasıl kullanacağımızın değerlendirmesini yapacağız”.

MahmutMahmut Sefa ÇelikBölgedeki en büyük ticaret üslerinden biri

242 bin 399 metrekare arazi üzerinde yerleşik, bölgedeki en büyük ticaret üslerinden biri olan OSWE, Frankfurt’un am Main, Hanauer Landstrasse 360 bölgesinde yer alıyor; depolama, büro, konaklama yeme/içme alanlarıyla kiralayanlara, emtiasını sipariş öncesinde sevkederek uzun yol sürelerini sıfırlama imkanlarını sunma iddiasını taşıyor. Kompleks, otobana 1 km, tren istasyonuna 10 dakika, uluslararası hava limanına 20 km. mesafesiyle de dikkat çekiyor. OSWE’nin hedef kitlesini sadece Türk girişimciler oluşturmuyor. OSWE, hedefi kıtalararası ticaret olan Avrupa girişimcilerini, '360 derece ticaret bağlantısı' mottosuyla bekliyor. Kompleksin yer aldığı cadde, şehrin en hızlı gelişen bölgesi olarak nitelenirken, Avrupa Merkez Bankası da bu cadde üzerinde inşa ediliyor.

Tek katta 20 bin metrekare ofis imkanı

Yatay konsept ile tasaralanan kiralanabilir ofisler, OSWE’nin ana cadde üzerindeki 21 bin 265 metrekare alan dahil olmak üzere, 81 bin 265 metrekare alanında bulunuyor. Tek katta 200 metrekareden 20 bin metrekareye kadar ofis seçeneği sunan OSWE; depolama alanlarıyla da kullanışlı bir yapı. Yüksek raf sistemi kullanımına uygun olan ve 30 metreyi bulan yüksek tavanlı depolar, çok katlı depolama imkanı sağlıyor. Depo girişleri, TIR’ların yanaşmasına uygunken, yaklaşık olarak 500 metre uzaklıktaki limandan gemilerle gelen yük, tren vagonlarıyla hacmi 750.00 m3’ü bulan depolara doğrudan taşınıyor.

Her türlü ekipmanın rahatlıkla kullanılacağı büyüklükte, televizyon ve film stüdyoları olan OSWE, alt yapısı tamamen hazırlanmış stüdyolarda fotoğraf çekimi ya da film prodüksiyonlarını bir başka platforma gitmeden yapabilme imkanını sunuyor.

OSWE’nin içinde bulunan bir diğer alan ise, özel teknik altyapıya sahip arşiv alanları.  Belge ve dosyaların saklandığı bu bölüm, şirketlerin/kurumların hafızalarını güven altına alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/servet-gyonun-ilk-yurt-disi-yatirimi-almanyaya_118370.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!