Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Seyrantepe Muamması

Seyrantepe İhalesi İptal

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul’da Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepe’de kurulacak yeni spor kompleksinin yapımı ihalesi, ihalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması gerekçesiyle, iptal edildi.

NTVMSNBCb>Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul’da Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe’de kurulacak yeni spor kompleksinin yapımı ihalesi, ihalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması gerekçesiyle, iptal edildi.

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamada, idare tarafından 19 Temmuz tarihinde İstanbul’a dev spor kompleksi yapılması işinin arsa satışı gelir usulü ile ihaleye çıkıldığı hatırlatıldı.

‘YARIŞMA ORTAMI OLUŞMADI’
İhale Komisyonu tarafından teklif veren firmaların dosyalarında mevcut olan yeterlik belgelerinin ihale dokümanında belirtilen şartlara uygunluğunun tahkik edildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“İhalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması sebebiyle kamu menfaati gözetilerek ihalenin iptal edilmesine karar verilmiştir. Bununla birlikte, söz konusu arsanın tapu kaydında bulunan irtifak hakkı şerhinin terkini suretiyle mülkiyetin idaremize devredilmesi işlemlerinin henüz tamamlanmamış olması nazara alınarak, bu işlerin tamamlanmasıyla oluşacak daha sağlıklı bir ortamda en kısa sürede ihale yenilenecektir.”

28 FİRMA ŞARTNAME ALDI, 5 FİRMA TEKLİF VERDİ
TOKİ tarafından Seyrantepe’de gerçekleştirilecek spor kompleksi için yapılan ihalede için 28 firma şartname alırken, 5 firma teklif vererek ihaleye katılmıştı. Bu kapsamda teklifler açılmış, daha sonra tekliflerin oluşturulan teknik kurul tarafından teknik olarak değerlendirileceği bildirilmişti.

Teknik değerlendirme amacıyla Galatasaray Kulübü’nden 2, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden 2 ve TOKİ’den 5 kişi olmak üzere 9 kişilik bir kurul oluşturulmuştu.

Proje kapsamında, 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılması, spor kompleksinin, inşaatı tamamlandıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne devredilmesi öngörülüyordu.

GS BAŞKANI CANAYDIN: TARAFTAR RAHAT OLSUN
Özhan Canaydın, “İhalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması” gerekçesiyle TOKİ tarafından ihalenin iptali kararı için, “Daha önce iki ayrı proje vardı. Bu proje sayısı şimdi bire düştü. TOKİ, müşterek olarak anlaştığımız tek proje üzerinden ihaleyi tekrar edecek. Taraftarımızın içi rahat olsun” dedi.

Yaşanan süreci normal olarak değerlendiren Canaydın, “Bir sıkıntımız yok. Şimdi ihale çok kısa bir süre içerisinde yenilenecek. İç rahatlığıyla taraftarlarımıza bir sorun olmadığını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyrantepe-ihalesi-iptal_55629.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!