Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şimdi de Taksini Seç İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Taksi Tasarım Projesi Yarışması'nda halk oylaması başlıyor. Oylamalar, 29 Haziran 2011 tarihine kadar sürecek.

yapi.com.tr
Şimdi de Taksini Seç İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), İstanbulluya daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla düzenlediği Taksi Tasarım Projesi Yarışması’nda son aşamaya gelindi. Teknolojik gelişmelere uygun, yüksek güvenlik ve emniyet tedbirlerine sahip, engellilerin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek, İstanbul’a özgü bir taksi tasarımının elde edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada, ‘kazanan proje’ halk oylamasıyla belirlenecek.

Ulusal çapta düzenlenen yarışma, genel taksi tasarımı, eko- araç taksi tasarımı, taksi durağı ve taksi iletişim sistemleri tasarımı konularında yapıldı. Yarışmaya, profesyoneller, üniversite öğrencileri ve orta öğretim teşvik kategorisi olmak üzere 3 farklı kategoride yarışmacı katıldı.

Jürinin, 4 konu için belirlediği toplam 20 proje halk oylamasına sunulacak. Projeler 15 Haziran 2011 tarihi itibariyle http://taksitasarim.ibb.gov.tr adresinden oylanabilecek. Halk oylamasıyla seçilen projelerin ilanı 01 Temmuz 2011 tarihinde yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/simdi-de-taksini-sec-istanbul_87904.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!