Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şimdi Gözler Parisien Arazisinde

Maslak’ta Atatürk Oto Sanayi’nin yanında olan ve cadde üzerindeki gökdelenlerin paralelinde bulunan 55 bin metrekarelik arazinin residence ve alışveriş merkezi olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

Akşam Gazetesistanbul içinde kalan fabrikaların ‘residence ve alışveriş merkezine’ dönüşmesi modasına İstanbul Çorap da uydu. Türkiye’nin en eski çorap üreticilerinden biri olan Parisien, Maslak Ayazağa’da bulunan çorap fabrikasını 1989 yılında hizmete açtıkları Çerkezköy’de Altın İplik fabrikasına taşıdı. Kısa bir süre öncesine kadar Çerkezköy’de iplik, Maslak’taki fabrikada ise çorap üretimi yapan şirket, artık üretim tesislerini Çerkezköy’de Altın İplik fabrikasının çatısı altında topladı. Kısa bir süre önce Vakko da Merter’deki fabrikasını boşaltıp arsasını satmıştı.

Şirketin son yıllarda kent içinde kalan ve oldukça değerlenen Maslak’taki arazisini gayrimenkul yatırımı olarak değerlendireceği belirtiliyor. 1950’li yıllarda Jojo Doenyas tarafından kurulan ve 1970’te Parizien’i üretmeye başlayan İstanbul Çorap’ı şu anda Gabi, İzi ve Nosi Doenyas yönetiyor. Yönetimi devraldıktan sonra İstanbul Çorap’ı büyüten ve Müjde, Müjdelux gibi yeni markalarla güçlendiren Doenyas kardeşler, şimdi de Maslak’taki araziyi değerlendirmek istiyor.
Maslak’ta Atatürk Oto Sanayi’nin yanında olan ve cadde üzerindeki gökdelenlerin paralelinde bulunan 55 bin metrekarelik arazinin residence ve alışveriş merkezi olarak kullanılabileceği belirtiliyor. İstanbul Çorap Sanayii, yerli pazarın yüzde 60’ını elinde bulunduruyor ve ABD, Kanada, Güney Amerika, Güney Afrika gibi çok sayıda ülkeye ihracat yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/simdi-gozler-parisien-arazisinde_54513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!