Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şimdi Uygun Fiyata ‘Ev’lenmenin Tam Zamanı

Küresel ekonomik krizin etkisiyle önemli ölçüde küçülen inşaat sektörünün krizin etkilerinin azalmaya başlamasıyla ve faizlerde yaşanan düşüşün etkisiyle canlanmaya başladığına işaret eden Propa İnşaat İcra Kurulu Başkanı Can Reşit Özçiçek, bireysel konut ve tüketici kredileri pazarında bankaların sunduğu düşük faiz oranlarının bulunduğu bu

yapi.com.tr
Şimdi Uygun Fiyata ‘Ev’lenmenin Tam Zamanı

Küresel ekonomik krizin etkisiyle önemli ölçüde küçülen inşaat sektörünün krizin etkilerinin azalmaya başlamasıyla ve faizlerde yaşanan düşüşün etkisiyle canlanmaya başladığına işaret eden Propa İnşaat İcra Kurulu Başkanı Can Reşit Özçiçek, bireysel konut ve tüketici kredileri pazarında bankaların sunduğu düşük faiz oranlarının bulunduğu bu günlerin ‘ev’lenmenin ve konuta yatırım yapmanın tam zamanı oloduğunu söyledi.

Özçiçek, konut kredisi faiz oranlarının geçen haftalarda 5 yıllık vadede yüzde 1’in altına düşmesi ve ardından bu hafta bankaların 10 yıl vadeye de yüzde 1’in altında faiz ilan etmeye başlamasıyla birlikte talepte ciddi bir artış gözlendiğine dikkat çekerek, "Yüzde 0.95 düzeyine inen faiz oranları, kriz öncesi ve 2004-2005 yıllarındaki düzeylere geriledi. Bankalar, kendilerine yöneltilen yüksek komisyon ve dosya masrafı gibi eleştirileri de dikkate alarak bu tür masrafları asgari seviyeye indirdiler. Faizlerin kısa vadede daha fazla düşmeyeceğini ve artan taleple birlikte yakın dönemde konut fiyatlarının zamlanacağını düşünürsek, şu an konut alımı için oluşan bu uygun dönemi kaçırmamak gerek" diye konuştu.

İnşaat firmalarının çok uygun fiyatlı ve özel ödeme koşullarına sahip kampanyalar üretikklerini anımsatan Özçiçek, yatırımcılar için gelişmekte olan bölgelerde hayata geçirilen konut projelerinin ve özellikle Anadolu yakası kentsel dönüşüm alanlarının yüksek prim potansiyeli taşıdığını belirtti. Doğru yerde yatırım için bölge imar planlarını ve lokasyonu çok iyi analiz etmek gerektiğine dikkat çeken Özçiçek, şöyle devam etti:

"Örneğin Anadolu yakasında Kartal, Maltepe, Pendik, Kurtköy gözde merkezler olma yolunda ilerliyor. Bu bölgeler, gerek depreme karşı sağlam zemini gerek TEM’e, E-5’e, İDO iskelelerine yakınlığı ve inşası süren Kadıköy-Kartal hafif metro hattı sayesinde oluşan ulaşım kolaylığı gerekse çevresinde pek çok alışveriş merkezi bulunması sebebiyle çok değer kazandı. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Formula-1 Pisti de talebin bu bölgelere kaymasında önemli bir faktör oldu. Avrupa yakasında ise Bahçeşehir, Başakşehir, Esenyurt gelişen bölgeler arasında yer alıyor. Bir konut veya gayrimenkul yatırımı yapmadan önce dikkatli incelenmesi gereken temel bölgesel göstergeler; konum, ulaşım ve alternatif ulaşım kanalları, nufüs artışı, sosyal ve ticaret alanlarının yakınlığı, kamu yatırımları ve altyapı durumudur. Bahsettiğim bu ilçeler ve semtler temel göstergeleri açısından olumlu olan yerler. Hem yaşam değeri hem de yatırım değeri sunan bölgeler".

http://www.yapi.com.tr/haberler/simdi-uygun-fiyata-evlenmenin-tam-zamani_73495.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!