Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Sinemana Sahip Çık”

İstanbul’un büyük sinema zincirlerine rağmen ayakta kalan 22 sineması haritalandı. SGMStudio’nun yeni çalışmasında AVM içinde yer almayan İstanbul’un bağımsız sinema işletmeleri biraraya getirildi.

yapi.com.tr
“Sinemana Sahip Çık”

Sarraf | Galeyan | Mekanik  (SGMStudio) yeni çalışmasıyla İstanbul’un bugüne kadar ayakta kalmayı başarmış bağımsız sinema işletmelerinin bir haritasını çıkardı.

Bianet'in haberine göre, İstanbul’daki 14 semte dağılmış, büyük sinema/eğlence zincirlerinin parçası olmayan ve/veya AVM içinde yer almayan 22 bağımsız sinema işletmesi bu haritada biraraya getirildi.

Eserin sunuluşunda yer alan “AVM’den çıkma ve mahallelerimizdeki sinemalara sahip çıkma zamanı” vurgusu çalışmanın derdini özetliyor.

Disiplinlerarası çalışmalar yapan grubun son eseri sinema seyircisine giderek tekelleşen sinema salonlarının dışındaki alternatifleri hatırlatma amacını taşıyor.

Grubun bağımsız sinemalar haritası Beyoğlu Sineması’nı yaşatma kampanyası çerçevesinde hazırlanan bir video’dan ilhamla yapılan bir poster aslında.

Kadıköy Moda, Bakırköy Avşar, Beyoğlu Emek ve Sinepop gibi yakın dönemde birçok sinema salonunun kapatılmasından hareketle gerçekleştirilen çalışmada sinema zincirlerinin yanında alternatif salonların varlığının önemi vurgulanıyor.

SGMStudio’nun düştüğü nota göre, haritanın hazırlığı sırasında Kozyatağı Cinepol sineması da kapanan salonlar arasına eklenmiş.

ETİKETLER: sinema
http://www.yapi.com.tr/haberler/sinemana-sahip-cik_113120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!