Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sinpaş Bursa'da Kalıcı Olacak

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sinpaş’ı tanıtmak ve Bursa Modern projesiyle ilgili gelişmeleri paylaşmak üzere Bursa yerel basınıyla bir araya geldi. Sinpaş’ın hem yatırımcısına hem de konut alıcılarına değer ürettiğinin altını çizen Ömer Faruk Çelik, bugüne kadar 200 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını, bundan sonra da her yıl

yapi.com.tr
Sinpaş Bursa'da Kalıcı Olacak

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sinpaş’ı tanıtmak ve Bursa Modern projesiyle ilgili gelişmeleri paylaşmak üzere Bursa yerel basınıyla bir araya geldi. 37 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Çelik, “Bildiğimiz işi yapıyoruz; özel müteşebbisiz, devletle iş yapmıyoruz. Kendi öz sermayemizle çalışıyoruz. Ödeyemeyeceğimiz borç altına girmiyoruz” açıklamasını yaptı. Sürdürülebilir başarı için çalıştıklarını ifade eden Çelik, istikralı büyüme hedefiyle kriz dönemlerinde bile başarı grafiğini devam ettirdiklerini söyledi. 

Her yıl 100 milyon dolarlık yatırım

Sinpaş’ın hem yatırımcısına hem de konut alıcılarına değer ürettiğinin altını çizen Ömer Faruk Çelik, bugüne kadar 200 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını, bundan sonra da her yıl 100 milyon dolar yatırım yaparak Bursa’da kalıcı olacaklarını vurguladı. Çelik, “2007 yılında şirketimizin yüzde 49’unu halka açtık. Bugün Sinpaş GYO olarak 1,65 milyar TL portföy büyüklüğüne ve yüzde 10 pazar payına sahibiz. 1 milyar TL piyasa değeriyle İMKB-30 endeksinde işlem görüyoruz” dedi. Halka açıldıkları yıl Bursa Modern projesi ile Bursa’ya en büyük konut projesini getirdiklerini söyleyen Çelik, önümüzdeki 5-6 yılda Sinpaş GYO’nun hedefinin 6 milyar TL ciro ve bir milyar 580 Milyon TL kar elde etmek olduğunu ve bu doğrultuda 2012 yılında yüzde 20 büyüme beklediklerini söyledi.

“Yatırım yaptığımız bölgelerin gelişimine katkı sağlıyoruz”

Sinpaş’ın konsept projeler geliştirdiğinin ve bunu da geniş araziler üzerine, genelde şehir dışında yaptıklarının altını çizen Ömer Faruk Çelik, “Sinpaş’ın farkı, kimsenin girmeye cesaret edemediği yerlere girip, oraları cazibe merkezi haline getirmek. Örneğin İstanbul Çekmeköy, 1990’lı yıllarda kimsenin girmek istemediği, uzak olarak algıladığı bir yerdi. Biz orada Aqua City projemizi başarıyla sattıktan sonra Aqua City 2, Aquamanors, Central Life gibi projelerimizi peş peşe hayata geçirdik. Şimdi Çekmeköy doldu; cazibe merkezi haline geldi. Diğer firmalar da burada proje yaptılar. Bölge çok gelişti, ev ve arsa fiyatları çok yükseldi. O dönem yatırım yapanlar, şimdi çok kazanç elde etmiş oldu. 1995-97 yılları arasında Aqua City projemizin satışından 112 Milyon Dolar ciro elde ettik. Şimdi projenin sadece arsasını geri almak istesek, cironun iki katına zor alırız. Şimdi aynı durum Küçükçekmece’de yaşanıyor. Bosphorus City ve ardından geliştirdiğimiz İstanbul sarayları projemiz buranın çehresini değiştirdi. Şimdi birçok firma burada proje yapmaya başladı. Birkaç yıl içinde bu bölge gelişmiş bir kent haline gelecek ve yatırım yapanlar ciddi kazanç elde etmiş olacak” dedi.

Çelik sözlerini, Sinpaş olarak geçmişte yarım kalmış, değeri artmamış projelerinin olmadığını, aksine projelerinin faize ve dövize göre çok daha iyi prim yaptığını, faiz yüzde 100 kazandırırken Sinpaş projelerinin yüzde 150 kazandırdığı örneğini vererek sürdürdü.

“Kentsel Dönüşüm Bakanlığı kurulmalı”

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2003 yılından itibaren Türkiye’nin hızlı bir gelişim içine girdiğini belirterek, alım gücünün arttığını ve konut talebinde beklentilerin değiştiğini ifade etti. Depreme dayanıklı, nitelikli konut üretiminin önem kazandığını vurgulayan Çelik, büyükşehirlerde bu talebe cevap verebilecek çalışmaların hız kazanması için Kentsel Dönüşüm Bakanlığı’nın kurulması gerektiğini açıkladı.

“Bursa, dünyanın en hızlı gelişen 66. şehri”

Ömer Faruk Çelik, Sinpaş GYO olarak İstanbul dışındaki ilk projeleri için neden Bursa’yı tercih ettiklerini açıklarken, Bursa’nın gelecek yıllarda İstanbul’dan sonra en gelişmiş, en modern şehirlerden biri olacağını öngörmelerinin bu kararlarında önemli bir etkisi olduğunu vurguladı. Çelik sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Türkiye’nin sanayi üssü durumunda olan Bursa, oluşturduğu katma değer ile İstanbul, Kocaeli ve İzmir'den sonra dördüncü sırada yer alıyor. Bilecik-Yenişehir Hızlı Tren Hattı ve İzmit Körfez Geçişi projeleri tamamlandığında İstanbul'daki üretim sahaları Bursa'ya kayacak. Böylece Bursa'da geniş bir iş sahası açılacak. Bursa’nın sanayisi, yan sanayisi ve ekonomisi büyüyecek; Türkiye ekonomisinin temel taşlarından biri olacak. Marmara bölgesi, İstanbul, Bursa, İzmit gibi illeriyle Türkiye ekonomisini taşır hale gelecek. İşte tüm bunları gördüğümüz için İstanbul’dan sonraki en büyük yatırımımızı medeniyetlerin beşiği Bursa’da yaptık. Burada Bursa’nın en büyük konut projesini geliştirdik".

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-bursada-kalici-olacak_86894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!