Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Şırnak Halkı, Evlerinin 4 Yıldır Teslim Edilmemesine Tepkili

Şırnak’ta 4 yıl önce TOKİ tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. 4 yıldır bitirilemeyen evler halkın tepkisini çekerken 2 mahallede biten evler ise sahiplerine verilmedi.

yapi.com.tr
Şırnak Halkı, Evlerinin 4 Yıldır Teslim Edilmemesine Tepkili

Şırnak Merkez ilçesinde 4 yıl önce TOKİ tarafından 5 bin konutun bulunduğu alanda başlatılan kentsel dönüşüm sürüyor. İlçenin 2 lüks mahallesinde bitirilen binalar sahiplerine teslim edilmedi. İlçede yaşayan vatandaşların kiralarının da aylardır ödenmediği öne sürüldü.

Cumhuriyet’ten İlayda Kaya’nın haberine göre; CHP Şırnak Merkez İlçe Başkanı Osman Yeren, 4 yıl önce kentsel dönüşüm adı altında Şırnak’ta “sessiz bir depremin” yaşandığını belirterek “Dönemin Valisi Ali İhsan Su, ‘Hiç kimse mağdur edilmeyecek. Kimin kaç metrekare evi yıkıldıysa o kadar metrekare ev verilecek’ dedi. Gel gör ki, 4. yılın sonuna doğru geliyoruz ama konutlar hâlâ teslim edilmedi. Konutlara yakın bir yerde ev kiralandı, 4 ay 22 gündür kiralar ödenmiyor. 1 yıldır da iç hasar paraları ödenmedi. ‘Para yok’ diyorlar. Benim eski evimde elektirik, su, doğalgaz aboneliklerim vardı ama yeni dağıtılan konutlarda yeniden abonelik yapmamızı istiyorlar. Şırnak’ta hiçbir sorun çözülmedi. Millet 4. yılın sonunda hâlâ dışarıda.” dedi.

Esnafın da zarara uğradığını kaydeden Yeren, “1330 dükkân yıkıldı. Yaklaşık 300 dükkân yapıldı. Onlar da dağıtılmadı. Üstelik kıymetli olan şehrin göbeğindeki mahallerde adam kayırılıyor.” diye konuştu. İsmetpaşa ve Gazipaşa mahallelerine öncelik verilerek bitirildiğini ancak sahiplerine teslim edilmediğini anlatan Yeren, “Gerekçe olarak açıklama yapmıyorlar. Evi bu mahallelerde olanlar başka mahallelere yönlendiriliyor. Mülkü kaçırıyorlar. İnsanlar korkudan sesini çıkaramıyor. Sessiz sedasız mülklerimizi bekliyoruz. Ben bu mahallelerdeki binaları kime sakladıklarını merak ediyorum. Yurttaşlar binaların birine peşkeş çekilmesinden korkuyor.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sirnak-halki-evlerinin-4-yildir-teslim-edilmemesine-tepkili_175959.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!