Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişli'de Parti Değişti, Başkan Değişmedi

Şişli Belediye Başkanı ve DSP’nin adayı Mustafa Sarıgül, oyunu Nişantaşı’ndaki Sait Çiftçi İlköğretim Okulu’nda kullandı. Sarıgül, oy verme işleminin bitmesinden sonra saat 17:30 sıralarında Şişli’de bulunan DSP’nin Seçim Merkezi’ne geldi. Seçim yasağının bitmesini bekleyen Sarıgül, seçim merkezindeki odasında kurmaylarıyla birlikte durumu

Vatan Gazetesi
Şişli'de Parti Değişti, Başkan Değişmedi

Şişli Belediye Başkanı ve DSP’nin adayı Mustafa Sarıgül, oyunu Nişantaşı’ndaki Sait Çiftçi İlköğretim Okulu’nda kullandı. Sarıgül, oy verme işleminin bitmesinden sonra saat 17:30 sıralarında Şişli’de bulunan DSP’nin Seçim Merkezi’ne geldi. Seçim yasağının bitmesini bekleyen Sarıgül, seçim merkezindeki odasında kurmaylarıyla birlikte durumu değerlendirdi. Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla birliktke televizyondan sonuçları takip eden Sarıgül’ün memnun olduğu görüldü. Şişli bölgesinde tek tek açılan sandıklardan gelen sonuçları gören Sarıgül, sonuçları değerlendirdi. Çıktığı televizyon programlarında sonuçları değerlendiren Sarıgül, "Lider olmadan hiçbir şey olması mümkün değil. Türkiye’de sosyal demokrasinin bütünleşmesi gerekiyor. Sosyal demokratlar Şişli’de yüzde 70’i yakalıyor. Tüm Türkiye’de yüzde 21’de kalıyor. Çalışınca, koşunca kazanabilirsiniz. Bizim seçmen bölgemizin yüzde 75’i gecekondu bölgesidir. Onların da gönlünü yapıyoruz. Türkiye’de bazı liderler koltuk sevdasında. Biz Türkiye sevdalısıyız" dedi.

Kanal D’de Mehmet Ali Birand’ın sunduğu seçim programına katılan Mustafa Sarıgül, "Ben gücümü yurttaşlardan ve kendi yaptığım çalışmalardan alıyorum. Yağcılıktan değil" deyip, Ercan Karakaş’a "Deniz Baykal’a yağcılık çekme" deyince ortalık karıştı. Karakaş, "Bu yaptığın çok ayıp" dedi. Ortam gerilince araya Birand, araya girerek ortalığı yatıştırdı. Birand, Mustafa Sarıgül’e bundan sonrasını sorduğunda ise Sarıgül, "Bundan sonra bizim nereye gideceğimize yurttaşlarımız karar verir. Bu seçimler gösteriyor ki siyasette yeni bir aktöre, yeni bir yaklaşıma ihtiyaç var" dedi.

CHP Şişli’den Muharrem Sarıgül’ü aday olarak gösterilmesiyle ilgili olarak da "Ben savaşın içinden geliyorum. Bana yapılmayan zulüm kalmadı. Ben 180 gündür neler çekiyorum. Öbür Sarıgül yüzünden benim 3-4 puanım gitti. Sarıgül geliyor diye anons yapıyorlar mahallelerde halk benim geldiğimi sanıyor. Bir bakıyorlar ki öbür Sarıgül" diye konuştu.

Siyasetin en konuşulan ismi

Türkiye siyasi yaşamının en çok konuşulan isimlerinden biri olan Mustafa Sarıgül 1956 yılında Erzincan’da doğdu. Ailesinin İstanbul’a göç etmesiyle birlikte eğitimini burada sürdürdü. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdikten sonra çalışma hayatına geçen Sarıgül, Kağıthane Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü’nde çeşitli kademelerde görev aldı. Daha sonra ticarete atılmayı tercih eden Sarıgül, siyasi hayatına da bu dönemde başladı. İlk olarak CHP Şişli İlçesi Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Üyelisi olan Sarıgül, daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Sekreterliği, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, İlçe Başkanlığı, İl başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1987 yılında ise artık hedefi milletvekilliğiydi. Sarıgül, 18. Dönem TBMM İstanbul Milletvekili olarak meclise girmeye hak kazandı. Sarıgül, 1999 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyarak belediye başkanı oldu. Sarıgül bu seçimlerde yüzde 70 oy alarak bir rekora imza attı. Sarıgül’ün Şişli’de kazandığı başarı onun siyasi yaşamının da farklı bir yönde seyretmesine neden oldu. 2005’te CHP Yüksek Disiplin Kurulu sevk edilerek partiden ihraç edildi. Sarıgül, 30 Kasım 2008’de DSP’ye geçti. DSP’den Şişli Belediye Başkanlığı’na adaylığını koydu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sislide-parti-degisti-baskan-degismedi_67807.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!