Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Siteler'in Algı Analizi Yapıldı

Ankara'daki mobilya sektörü yapılanması Siteler'in tüketiciler nezdinde algı analizinin yapıldığı, analizden ''firmaların yeni stratejiler geliştirme gerektiği'' sonucunun çıktığı bildirildi.

yapi.com.tr / AA
Siteler'in Algı Analizi Yapıldı

Ankara'daki mobilya sektörü yapılanması Siteler'in tüketiciler nezdinde algı analizinin sonuçlarına yönelik yazılı bir açıklama gerçekleştiren Ankara Kalkınma Ajansı,  kendileri tarafından desteklenen ''Siteler Mobilya Ürünlerine İlişkin Tüketici Algı Analizi Projesi'' kapanış toplantısının dün yapıldığını vurguladı. Açıklamada, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası işbirliğinde Ankara Kalkınma Ajansı desteği ile yürütülen projenin, Siteler'in tüketiciler tarafından nasıl görüldüğünü ortaya koyarken, gelecek için yapılması gereken stratejiler ele alındığı belirtildi.

Açıklamaya göre, ''Siteler Mobilya Ürünlerine İlişkin Tüketici Algı Analizi'' projesi, firmaların özellikle fabrikasyon mobilya üreten ulusal ve uluslararası rakiplerin önüne geçebilmek için yeni stratejiler geliştirmesi gerekliliğini ortaya koydu.

Anket çalışması 500 Siteler müşterisinin katılımıyla yapıldı. Veri analizine göre, Siteler firmalarında tasarım, standart fiyatlandırma, ulaşılabilirlik, kurumsallaşma konularında eksiklikler olduğu ortaya çıktı.

Çalışmanın ''Strateji Önerileri'' bölümünde şu görüşlere yer verildi:

''Siteler firmaları küreselleşen dünyada varlıklarını devam ettirebilmek için küresel davranmak zorundadır. Sitelerdeki firmaların güçlü rakipleri karşısında ayakta kalabilmeleri için Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına yönelmeleri gerekmektedir. Firmaların büyük çoğunluğunun TSE, ISO ve CE gibi kalite standartları yoktur, bu konuda çalışma yapılması gerekmektedir. Üniversite-sanayi işbirliği modelleri hayata geçirilerek, tasarım ve diğer konularda ilerleme sağlanmalıdır. Firmalar pazarlama konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Yerel bölgenin dışından ve ulusal firmalardan sipariş alamamak diğer önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Müşteri odaklı pazarlama stratejilerinin oluşturulması gerekmektedir.''

Açıklamaya göre, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, projenin, Siteler Eylem Planı doğrultusunda yürütülen bir çalışma olduğunu belirterek, değişen beğenilerin ve hayat tarzlarının olduğu bu dönemde, söz konusu projeyle ''Siteler kendini nasıl konumlandırmalı'' sorusunun yanıtını aradıklarını kaydetti.

Projenin bu anlamda, yapılması gerekenler için bir yol haritası sunduğunu bildiren Balcı, ''Ben projenin Siteler'e ve tüm mobilya sektörüne önemli kazanımları olacağına inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de Siteler ile ilgili bilimsel veriler ışığında çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz'' ifadesini kullandı.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/sitelerin-algi-analizi-yapildi_100561.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!