Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sitelerin AVM’si İki Bakanla Açıldı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ankaralı sanayi ve iş adamlarının ortaklığında, Siteler esnafının öncülüğünde Eskişehir Yolu’nda kurulan ANSE Ev Gereçleri Alışveriş Merkezinin açılışını yaptı.

Hürriyet Ankara
Sitelerin AVM’si İki Bakanla Açıldı

Ankaralı sanayi ve iş adamlarının ortaklığında Siteler esnafının öncülüğünde Eskişehir Yolu’nda kurulan ANSE Ev Gereçleri Alışveriş Merkezini 2 bakan açtı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ankaralı sanayi ve iş adamlarının ortaklığında, Siteler esnafının öncülüğünde Eskişehir Yolu’nda kurulan ANSE Ev Gereçleri Alışveriş Merkezinin açılışını yaptı. Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, Milli Savunma Bakanı Gönül, Ak Parti Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, çok sayıda iş adamı ve esnaf katıldı.

Ankara değişiyor

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, açılış töreninde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Ankara’da çok büyük bir değişim yaşanıyor. Bu eseri Ankaramıza kazandırdıkları için arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. ”

Tek örnek oldu

ANSE Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Kartal da bu düşüncenin bir grup Siteler esnafının bir araya gelerek oluşturduğu beraberlikten çıktığını belirtti. Alışveriş merkezinin biraz farklı, sadece ev gereçlerine yönelik olduğunu ifade eden Kartal, bunun Türkiye’de tek örnek olduğunu söyledi. Merkezin bulunduğu arsanın imarlı olarak satın alındığını anlatan Kartal, 102 milyon dolara mal olan merkezde 600 kişinin istihdam edileceğini kaydetti. Kartal, kapalı otopark, düğün salonu, çok amaçlı salon, yiyecek-içecek mekanları ve ev gereçleri satan iş yerlerinin bulunduğunu belirtti.

Kızılay’da eylemin etkisi

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, Kızılay’da düzenlenen eylemlerin başkentin ticaret hayatını olumsuz yönde etkilediğini öne sürdü. Karakuş, kriz nedeniyle zor durumda olan esnafın birkaç aydır devam eden Kızılay eylemleri nedeniyle iş yapamaz hale geldiğini savundu. Demokratik eylemlere saygı duyduklarının altını çizen Karakuş, eylem nedeniyle halkın Kızılay;a gitmekten çekindiğini ifade eden Karakuş şöyle dedi: “Eylemlerin olduğu gün alışveriş bıçak gibi kesiliyor. Kızılay’a girmek bile sorun oluyor. Kızılay’da iş yapan esnaf son derece rahatsız.”

ETİKETLER: gayrimenkul proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/sitelerin-avmsi-iki-bakanla-acildi_78280.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!