Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sivas’a 200 Milyon Liralık AVM Yatırımı

Prime Development, Sivas Yatırım Ortaklığı AŞ iş birliğiyle hayata geçirilecek olan Primemall SivasPark AVM, 200 milyon TL’lik yatırımla yükselecek. 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 120 mağaza ile hizmet verecek olan Primemall SivasPark, Sivas şehrinin ilk AVM’si olacak.

yapı.com.tr
Sivas’a 200 Milyon Liralık AVM Yatırımı

Prime Development ve Sivas Yatırım Ortaklığı AŞ, Anadolu’nun en köklü kentlerinden Sivas’ın ilk alışveriş merkezi Primemall SivasPark için düğmeye bastı. Toplam perakende hacmi 711 milyon avro civarında olan Sivas’ta, Primemall SivasPark alışveriş merkezi kapsadığı hizmet alanıyla 650 bin kişiye ulaşacak.

Toplamda 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahip proje içerisinde; süpermarket, yerli ve yabancı markaların bulunduğu mağazalar, sinema ve restoranlar, eğlence alanları yer alacak. 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 120 mağaza ile hizmet vermeye hazırlanan projenin mimari tasarımı A Tasarım tarafından yapılıyor. Sivas şehrinin simgesi haline gelen Selçuklu mimarisine ait motiflerden esinlenerek tasarlanan projede yerel dokuya ait izleri görmek mümkün. Ortak alanlarda iç bahçeleri, teras alanları, doğal gün ışığı alan koridorları ile ferah ve konforlu bir ortam sunulacak.


En büyük pay Türkiye’ye

Primemall İskenderun, Primemall Antakya ve Primemall Gaziantep alışveriş merkezi projelerinin ardından Sivas’a gerçekleştirilen yeni yatırım ile ilgili Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin; ‘‘15 ülkede 2,5 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımları bulunan Almanya merkezli grubun Türkiye ayağıyız. Grup şirketimiz bugüne kadar yatırımlarının en büyük kısmını Türkiye için kullandı’’ dedi.  

Çetin; Anadolu’da artan AVM talebine yanıt vermek için yatırımlarına bir yenisini daha eklediklerini söyleyerek “Prime Development olarak dördüncü yatırımımız olacak Primemall SivasPark projesi bizim için farklı bir öneme sahip. Uluslararası bir yatırım grubu olarak ilk kez yerel bir yatırımcı ile ortak bir projeye imza atıyoruz. Türkiye’de buna benzer ortaklık yapılarının gelişebilmesi için bu güç birliğinin örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz. Prime Development’ın bilgi birikimine ve profesyonel bakış açısına güvenen ve yerel gücünü bizimle birleştiren Sivas Yatırım Ortaklığı AŞ’ye teşekkür etmek istiyorum” dedi.


Sivas’ın ilk alışveriş merkezi olacak Primemall SivasPark’ın hem Prime Development hem de Sivas için büyük önem taşıdığını ifade eden Çetin “200 milyon TL’lik yatırım bedeli bulunan yeni AVM projemizi hızla tamamlayarak 2016 yılının üçüncü çeyreğinde hizmete açmayı hedefliyoruz. 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak 4 katlı alışveriş merkezimizde yaklaşık 120 mağaza ile hizmet vereceğiz’’ diye konuştu.

1 milyar dolarlık yatırım hedefi

Primemall SivasPark alışveriş merkeziyle Sivas’ın ekonomisine, sosyal yaşamına ve istihdamına katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Çetin;  ‘‘25 milyon ziyaretçi, 500 mağaza ve 5 bin kişilik istihdam rakamları ile kapattığımız 2014 yılının ardından 2015 de yeni yatırımlarımız ile birlikte çok verimli geçiyor.  Prime Development olarak yaptığımız alışveriş merkezi yatırımlarında alanında uzman ekiplerle başarılı ve fark yaratan çalışmalara imza atıyoruz. Türkiye’de kiralama, merkezi yönetim, mimari projelendirme alanlarında görev almış, perakende sektöründe tecrübeli bir ekiple çalışmak bizim en büyük avantajımız. Bu yatırımlarımızı önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek ve 10 yıllık süreçte Türkiye’de 1 milyar dolarlık AVM yatırımı gerçekleştirmek istiyoruz ’’ dedi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/sivasa-200-milyon-liralik-avm-yatirimi-_133177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!