Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

SOCAR, Türkiye'de Yatırıma Devam Edecek

SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aliyev, "Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de Türkiye’deki yatırımlarımız artarak devam edecektir" dedi.

yapi.com.tr/AA
SOCAR, Türkiye'de Yatırıma Devam Edecek

SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aliyev: "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve milleti demokratik düzeni ve insanların hayatını korumak için iradesi ve var gücünü ortaya koymuştur" - "Bu, demokrasiye sahip çıkan, dünyaca gıpta edilen tavır, bizlerin Türkiye’de olmaktan duyduğu heyecanı, burada bu yatırımları yapmaktan duyduğumuz gururu pekiştirmiştir" - "Tüm iş ortaklarımızın da bizimle aynı görüş ve kararlılıkta olduğunu vurgulamak isterim. Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de Türkiye’deki yatırımlarımız artarak devam edecektir"

SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev, darbe girişimi sonrası Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve milletinin, demokratik düzeni ve insanların hayatını korumak için iradesi ve var gücünü ortaya koyduğunu belirterek, "Bu, demokrasiye sahip çıkan, dünyaca gıpta edilen tavır, bizlerin Türkiye’de olmaktan duyduğumuz heyecanı, burada bu yatırımları yapmaktan duyduğumuz gururu pekiştirmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de Türkiye’deki yatırımlarımız artarak devam edecektir." dedi.

FETÖ'nün darbe girişiminin "Türkiye'deki yatırım ortamını bozacağı" yönündeki iddialara katılmayan ve geleceğe yönelik planlarını Aliyev, geçen hafta sonu yaşanan olaylar ve insanların yaşamını yitirmesinin kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.

Aliyev, SOCAR olarak Türkiye’de doğrudan ve dolaylı olmak üzere 40 bin kişilik bir aileyi temsil ettiklerine dikkati çekerek, "Dolayısıyla Türkiye bizim evimiz, memleketimiz.

Bilinmesini isteriz ki SOCAR olarak Türkiye’de yürüttüğümüz toplam tutarı 18 milyar doları aşan, aralarında Avrupa’nın enerji ihtiyacını karşılayacak yatırımların da bulunduğu projelerimiz tereddütsüz ve kesintisiz tüm hızıyla devam edecek." diye konuştu.

Aynı şekilde Türkiye’nin ilk özel sektör rafinerisi olan STAR'ın 2018 yılında tamamlanarak üretime başlayacağını belirten Aliyev, bu yatırımın Türkiye’nin cari açığının küçültülmesinde önemli bir kaynak olacağını dile getirdi.

ETİKETLER: SOCAR
http://www.yapi.com.tr/haberler/socar-turkiyede-yatirima-devam-edecek_146681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!