Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sonunda Restore Edilecek!

Manisa'da 1366 yılında yapılan, günümüzde duvarlarında çatlaklarla rutubet oluşan kentin simge eseri Ulucami, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle restore edilecek.

yapi.com.tr
Sonunda Restore Edilecek!

DHA'nın haberine göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü dış duvarları dökülen, rutubet oluşan ve duvarlarında çatlakların görülen tarihi caminin projelerinin hazırlandığını ve restorasyon yapılmak üzere Genel Müdürlük ile Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandığını bildirdi. Caminin şu anda kullanıldığı, yapının rutubet, yapısal sorunlardan ve yanlış müdahalelerden temizlenerek restore edilmesinin planlandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Vakıf eserlerinin onarımları il ve bölge ayrımı yapılmaksızın, en acil olanından başlanarak Genel Müdürlüğümüzün yatırım programı dahilinde yapılmaktadır. Bu konuda son 13 yılda yaklaşık 4 bin 750 vakıf eski eser onarılmıştır. Eski eserlerin onarımları için gerçek ve tüzel kişilerin başvurmaları halinde, uygun görülen eserlerin protokol yapılarak onarım taleplerine olumlu cevap verilmektedir. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol ile eski eser tescilli yapının büyükşehir belediyesince projeleri hazırlatılmış olup, İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna iletilmiştir. Projeler Koruma Kurulunca onaylandıktan sonra restorasyon çalışmalarına başlanacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/sonunda-restore-edilecek_157260.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!