Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Standard&Poor's'tan Türkiye Açıklaması

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'deki bankaların kredi kayıplarını karşılayabilecek yeterli sermaye ve kar tamponuna sahip olduğunu belirtti.

yapı.com.tr
Standard&Poor's'tan Türkiye Açıklaması

S&P tarafından yayımlanan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) kapsamındaki gelişmekte olan ülkelerin bankacılık sistemlerindeki riskleri inceleyen raporunda Türkiye, Belarus, Gürcistan ve Ukrayna bankalarının kurdaki değer kaybıyla azalan varlık kalitesi ve yüksek refinansman riskine karşı kırılgan olduğu aktarıldı.

Petrol fiyatlarındaki şoklar ve para birimlerindeki risklerin 2016'da Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi bankaları için başta gelen tehditler olduğu aktarılan raporda, durgun ekonomik büyümeden dolayı Rusya, Nijerya, Azerbaycan, Kazakistan'daki bankacılık sistemlerinin etkisiz hale geleceği ve bu ülkelerdeki varlık kalitesinin olumsuz etkileneceği dile getirildi. Milliyet'in haberine göre, raporda, Türkiye'deki bankaların kredi kayıplarını karşılayabilecek yeterli sermaye ve kar tamponuna sahip olduğu belirtildi.

ABD Merkez Bankası (FED) ve Avrupa Merkez Bankasının (ECB) parasal genişleme programlarının birbirini dengeleyerek Türk bankaları için dış fonlamanın sağlanabilirliğinin fiyatlamalar üzerindeki etkisinin azalacağı öngörüsünde bulunulan raporda, Türk bankalarının Nisan 2015'te yüzde 100'ün altına inen dış borç çevirme oranlarının 2016'da daha fazla düşmeyeceği kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/standardpoorstan-turkiye-aciklamasi_143054.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!