Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Starwood, Raffless ve Hilton Bomonti'ye Gelmek İçin Yarışta

IC Yatırım Holding, Bomonti Bira Fabrikası'na yapacağı proje için ilk kazmayı sonbaharda vuracak. 250 milyon dolarlık projeye ortaklık için Körfez ülkeleri ve ABD'den talep yağıyor. 15 bin metrekare yiyecek-içecek alanına ayrılan projede Avrupa'nın en büyük oteli yer alacak. 1.000 yataklı otelin işletmesine ise dünya devleri talip.

Vatan Gazetesi
Starwood, Raffless ve Hilton Bomonti'ye Gelmek İçin Yarışta

IC Yatırım Holding, Bomonti Bira Fabrikası’na yapacağı proje için ilk kazmayı sonbaharda vuracak. 250 milyon dolarlık projeye ortaklık için Körfez ülkeleri ve ABD’den talep yağıyor. 15 bin metrekare yiyecek-içecek alanına ayrılan projede Avrupa’nın en büyük oteli yer alacak. 1.000 yataklı otelin işletmesine ise dünya devleri talip.

Bomonti Bira Fabrikası’nı 60.2 milyon YTL’ye alarak ’otel, kongre merkezi ve yiyecek-içecek alanlarından oluşan kompleks kurmaya hazırlanan IC Yatırım Holding, sonbaharda harekete geçiyor. IC Yatırım Holding, izin ve ruhsatların tamamlanıp sonbaharda projeye kazma vurmaya hazırlanırken, ortaklık için Körfez ülkeleri ve ABD’den yatırımcılar da peşinde. Turizm kompleksinin içinde yer alan bin yataklı otelin işletmesi için de Starwood, Raffless ve Hilton Grubu yarışıyor. Starwood West Inn, Raffless ise Fairmont markası altında Türkiye’deki ilk otelini açmak için IC Yatırım Holding’le görüşüyor.

2010’da tamamlanacak

250 milyon dolara malolmasını bekledikleri proje için finansman arayışına girdiklerini söyleyen IC Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Çeçen, "Havalimanı, Maçka, Şişli ve Kongre Vadisi’ni birleştirecek bir proje hazırlandı. Bin yataklı otelimiz İstanbul’un ve şu anda inşası süren Avrupa’daki en büyük otel olacak" dedi. Projeye stratejik ortaklık için Körfez ülkeleri ve ABD’den çok sayıda talipli olduğuna dikkat çeken Çeçen, 2010 yılı sonunda ya da en geç 2011’in ilk yarısında 'Bomonti'nin hayata geçeceğini aktardı.

Tarsus çok canlanacak

Önümüzdeki beş yıl içinde Türkiye turizmine toplam 600 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını aktaran Çeçen, "Mersin, Tarsus ve Lara’da da yeni otel yatırımları planlıyoruz. Özellikle Tarsus’a önem veriyoruz çünkü burası 20 yıl içinde Antalya gibi bir turizm kenti haline gelecek" diye konuştu. Çeçen, yer hizmetleri konusunda da çalışmaların sürdüğünü, 2009’da ICF Yer Hizmetleri’nin devreye gireceğini, hedefte Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir havalimanlarının bulunduğunu sözlerine ekledi.

Çeşme Marina’ya lüks markalar 'açık havada alışverişe' geliyor

Geçen yıl Çeşme Limanı’nı yap-işlet-devret modeliyle 25 yıllığına İngiliz Camper& Nicholsons Marinas ile alan IC Yatırım Holding, yörenin ilk alışveriş merkezini de yapacak. 425 yat kapasiteli projenin Mayıs 2009’da tamamlanacağını söyleyen Serhat Çeçen, "10 milyon dolar harcanacak. Yöredeki turizmi de harekete geçireceğiz" dedi. Marinanın bulunduğu bölgede hiç alışveriş merkezi yatırımı olmadığına dikkat çeken Çeçen, "Oraya bir açıkhava alışveriş merkezi kuracağız. Sadece tekne sahipleri değil, herkes yararlanabilecek. Bölgenin mimarisine uygun bir proje hazırlanıyor. AVM’de lüks markalar olacak" diye konuştu.

Antalya Dış Hatlar’da fiyatlar % 30 düştü

Antalya Dış Hatlar Terminali’nin Alman Fraport’la işletmesini üstlenen IC Yatırım Holding, burada yiyecek-içecek fiyatlarının yüksekliğinden şikayet eden turistler yüzünden Via’yla bu sektöre girdi. Via’nın hizmet vermeye başlamasıyla Antalya Dış Hatlar Terminali’nde fiyatlar yüzde 30 geriledi, satışlar ise yüzde 60’a yakın arttı.

Eylül 2009’da devralacağı Terminal 2’ye de Via’yla girecek olan IC Yatırım Holding’in şirketi İÇ Tur’un hedefinde otoyollardan otogarlara, alışveriş merkezlerinden Bomonti’de kuracağı turizm kompleksine kadar geniş bir müşteri portföyüne yiyecek-içecek hizmet sunmak var. Üç yılda bu alanda 100 milyon dolarlık ciro hedeflediklerini söyleyen Serhat Çeçen, "Terminalde 14 ünite çalıştırıyoruz. Buraya 4.2 milyon dolarlık yatırım yaptık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/starwood-raffless-ve-hilton-bomontiye-gelmek-icin-yarista_62407.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!