Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metropol Parasol (Metropol Şemsiyesi)
İspanya Sevilla'daki "Encarnacion Meydanı"nın Yeniden Düzenlenmesi

"Metropol Parasol", Sevilla kentinin yeni ikonik projesi -Sevilla'nın, İspanya'nın en ilgi çekici kültürel destinasyonlarından biri olduğunu açıkça beliten bir kimlik mekânı- olarak sunuluyor.

"Metropol Parasol" projesi ile, Plaza de la Encarnacion'un (Encarnacion Meydanı'nın) yeni çağdaş kent merkezi olma potansiyeli araştırılıyor. Sevilla'nın yoğun Ortaçağ kent dokusu içinde eşsiz bir kentsel mekân oluşturan meydan; anma, rekreasyon ve alışveriş gibi pek çok etkinliğe olanak sağlayacak nitelikte.

Gelişmiş bir altyapı ile meydan harekete geçirilerek, turistler ve yerli halk için çekici bir destinasyon haline getiriliyor.

"Metropol Parasol"un mantara benzeri dev strüktürlerden oluşan şeması içinde arkeolojik sit, semt pazarı, yükseltilmiş bir meydanın yanı sıra şemsiyelerin altında ve içinde yer alan çok sayıda bar ve restoran bulunuyor. Şema ayrıca, şemsiyelerin en üstüne yerleştirilmiş bir manzara terası da içeriyor.

Hafif metal strüktürler olarak tasarlanan şemsiyeler, arkeolojik kazı alanını terk ederek çağdaş bir kent simgesi yaratıyorlar. "Metropol Parasol"un karma kullanımlı karakteri, Sevilla kent merkezinde, kültür ve ticaret için dinamik bir gelişmeyi başlatmış oluyor.

Proje Künyesi

Proje Ekibi: Jürgen Mayer H., Andre Santer, Martha Ramirez, Ana Alonso de la Varga, Paul Angelier, Marcus Blum, Thorsten Blatter, Sebastian Finckh, Wilko Hoffmann, Klaus Küppers, Dominik Schwarzer, Jan Stockebrand, Ingmar Schmidt, Hans Schneider, Georg Schmidthals, Daria Trovato, Julia Neitzel

Danışmanlar: Dirk Blomeyer, ARUP GmbH NL Berlin, ARUP GmbH NL Madrid, Coqui Malachowska-Coqui, Urbanists and Landscape architects - Berlin / Warsaw, Thomas Waldau, Städtebau/Stadtplanung, Landschaftsarchitekt SRL, Alicante Spain


http://www.yapi.com.tr/haberler/strongmetropol-parasol-metropol-semsiyesi-strong_96171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!