Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Taksim Dayanışma Platformu Doğru Muhatap Değil"

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ün rüzgâr testleri sonrasında gazetecilerle sohbet eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Taksim Dayanışma Platformu’nun yanlış seçildiğini ifade ederek, “Doğru muhataplar değil, isabetsizlik olduğunu düşünüyorum” dedi.

yapi.com.tr
"Taksim Dayanışma Platformu Doğru Muhatap Değil"

Platformun istediği maddelerin Taksim’le ilgisinin olmadığını kaydeden Binali Yıldırım, “Ben bu arkadaşları tanıyorum, şaşırdığım talepler değil. Onlara anlatırım projelerin gerekliliğini, ikna olurlar. Eksik bilgiden kaynaklanıyor” dedi. İletişim kanallarının daha iyi tutulması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “Belki proaktif hareket etmek lazım. Genellikle işe yoğunlaşıp olayların arkasından yetişmeye çalışıyoruz. olacakları öngörerek hareket etmek daha faydalı olur” dedi. Yargı kararının beklenip beklenmeyeceği sorusuna Yıldırım, “Başka yolu mu var, gayet tabii ki. Ben hâlâ iyi anlatılamamaktan kaynaklanan bir sorundur diye düşünüyorum. Tarihimize, değerlerimize kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum” dedi.

3. köprünün adının değiştirilip değiştirilmeyeceği sorularına da yanıt veren Yıldırım, “Geri dönüş olmaz. Ne gerekçe ile değiştirilmesi isteniyor, anlayabilmiş değilim” dedi. Alevi hassasiyetinin hatırlatılması üzerine Yıldırım, “Yeni mi farkına vardık. Fatih’in yarısı Yavuz Sultan Selim. Yüzlerce okul, mahalle var. İsim bugüne kadar çok yere verildi. Bu tartışmaların gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tarihimize takılır kalırsak birçok meseleyi biz yoruluruz, ileriye bakmakta sıkıntı çekeriz’ diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-dayanisma-platformu-dogru-muhatap-degil_109517.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!