Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Yeni Gelişme

Kamuoyunda "Taksim İlkyardım" olarak bilinen Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nisan 2018'de hizmet vermeye başlayacak.

yapi.com.tr/AA
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Yeni Gelişme

Kamuoyunda "Taksim İlkyardım" olarak bilinen Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeniden inşa edilen binasıyla gelecek yıl nisanda hizmet vermeye başlayacak.

Tarihi 45-50 yıl önceye dayanan ve 16 bin metrekarelik kapalı alanda hizmet veren Taksim yerleşkesindeki eski hastane binası, 2015'te yeniden yapılmak üzere yıkıldı.

Yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilen binanın yüzde 50'sinden fazlası tamamlandı.

İçerisinde 250 yatağın bulunduğu, 50 bin metrekare kapalı alanda sağlık hizmeti verilmesi planlanan hastanenin gelecek yıl nisan ayında hizmete açılması planlanıyor.

İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, yaptığı açıklamada, yaklaşık 50 yıllık tarihe sahip hastane binasının, ömrünü tamamlaması nedeniyle ihtiyaçlara cevap veremediği için yerinde yeniden inşa edildiğini söyledi.

Birlik olarak bölgelerinde birçok hastane inşaatı projesi yürüttüklerini dile getiren Kısmet, Okmeydanı, Seyrantepe ve Sarıyer'de yapımları devam eden ve her bakımdan yeni teknolojilerle donatılan tesislerde vatandaşlara modern sağlık hizmeti vereceklerini anlattı.

"Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi devasa büyüklükte yapılıyor"

Prof. Dr. Erol Kısmet, inşaatının yarıdan fazlası tamamlanan yeni hastane binasının 2018'in Nisan ayında açılacağını belirterek, birliklerine bağlı iki hastanede de gelecek ay itibarıyla hasta kabul edileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Kısmet, hasta ve çalışan memnuniyetinin 15 sene öncesiyle kıyaslanamayacak düzeylere yükseldiğine işaret ederek, birliklerine bağlı inşaatları devam eden projelere ilişkin şu bilgileri verdi:

"Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bin 100 yataklı olarak inşa ediliyor. Yapıldığı zaman hem o bölgenin hem de tüm İstanbul'un ihtiyaçlarına cevap verecek bir hastane. Büyüklüğünden dolayı 3 etapta yapılması planlanan devasa bir hastane. Seyrantepe'deki hastanemizin yanına yaptığımız bir kadın, doğum ve çocuk binasıyla da hizmetin daha geniş tutulması amaçlandı. Bu sene açacağımız Sarıyer'deki Çayırbaşı Hastanemiz de o bölgedeki sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek. Baltalimanı Hastanemizin tüm Türkiye'ye yoğun şekilde hizmet vermesi nedeniyle hem yeni açılacak hastanemizde hem de İstinye'deki ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri kullanılarak hizmete daha geniş bir alanda devam etmesi hedefleniyor. Gaziosmanpaşa'da da önümüzdeki ay 300 yataklı bir fizik tedavi hastanesi açacağız. İstanbul'un fizik tedavi yatağına yüksek oranda ihtiyacı var. Özellikle Serebral Palsi gibi hastalıkları olan çocukların fizik tedavilerinde yetişmiş uzmanlarımız var. Bu hastane sayesinde yatak sayısını hemen hemen 2-3 katına çıkarabileceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-yeni-gelisme_157357.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!