Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taksim Meydan Düzenlemesi için Tarih Verildi

Taksim Meydanı'ndaki çevre düzenleme çalışmalarının başlangıç tarihine ilişkin bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Taksim Meydanı'nın ihalesini yaptık, ama kış mevsiminde bölgede bir sıkıntı olmasın diye biraz geciktirdik. Mayıs ayı içerisinde buradaki düzenlemeleri çok hızlı biçimde tamamlayacağız dedi.

yapi.com.tr
Taksim Meydan Düzenlemesi için Tarih Verildi

Cumhuriyet'in haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2015 yılı Nisan ayı oturumlarının son gününde, İBB Meclisi'ne İstanbul Faaliyet Raporu'nu sundu. Taksim Meydanı'ndaki çevre düzenleme çalışmalarının başlangıç tarihine ilişkin bilgi veren Topbaş, "Taksim Meydanı'nın ihalesini yaptık, ama kış mevsiminde bölgede bir sıkıntı olmasın diye biraz geciktirdik. Mayıs ayı içerisinde buradaki düzenlemeleri çok hızlı biçimde tamamlayacağız dedi.

Çatalca ve Silivri'ye dar gelirliler için 2 bin 400 konut

Dar gelirlilere KİPTAŞ aracılığıyla ucuz konut inşa etmek üzere Çatalca ve Silivri'de çalışma başlatıldığını belirten Topbaş, "İstanbul'da dar gelirli insanlarımıza kira öder gibi konut sahibi olmaları adına sözümüz vardı. Çatalca'da 2100 konut, Silivri'de 300 konut olmak üzere toplam 2 bin 400 konutun yapımına başlıyoruz. Birkaç ay içinde vatandaşlarımıza arz edeceğiz şeklinde konuştu.

400 yeni otobüs, 1o yeni gemi

Şehir Hatları'na 10 yeni gemi ekleneceğini söyleyen Topbaş, bu gemilerden 4 tanesini hazır hale getirdiklerini, önümüzdeki haftalarda gemilerin hizmete alınacağını açıkladı.

Topbaş, İETT filosunu yenilediklerini belirterek, bu yıl içinde tek kalemde 400 yeni otobüs daha satın alarak İstanbulluların hizmetine sunacaklarını vurguladı.

Topbaş'ın konulmasının ardından İstanbul Faaliyet Raporu görüşmeleri sırasında CHP İBB Grup Başkanvekilli Ertuğrul Gülsever de söz aldı.

İstanbul Belediyesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İstanbul üzerinde yaptığı itirazlara rağmen başarılı olamadığını söyleyen Gülsever, "Korkarım ki seçime giderken başkanlık sistemi dayatması kabul görürse, bundan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sözlerinin de bir önemi kalmayacaktır. Çünkü o zaman belirleyici olan irade, İstanbul'un üzerinde bir helikopter gezisi yaptıktan sonra nereye bir AVM, nereye bir residans yapılması gerektiğine bizzat kendisi karar verecektir. İstanbul AVM'ler ve residanslar cenneti olmaya devam ediyor. İstanbul bir şantiye alanı halinde" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-meydan-duzenlemesi-icin-tarih-verildi_130378.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!