Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"TANAP'ın Çok Kaynaklı Bir Konsept Sunacağından Emin Değiliz"

Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi Genel Müdürü Reinhard Mitschek, Nabucco'nun çok kaynaklı proje olduğunu, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinin çok kaynaklı bir konsept sunacağından emin olmadıklarını söyledi.

yapi.com.tr / AA
"TANAP'ın Çok Kaynaklı Bir Konsept Sunacağından Emin Değiliz"

Ankara'da düzenlenen 11. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Konferansı'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi Genel Müdürü Reinhard Mitschek, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'yla (TANAP) ilgili kararın Türkiye ve Azerbeycan'a bağlı olduğunu, Nabucco'nun ise 50 yıl süreye sahip hükümetlerarası bir anlaşma olduğunu ifade etti.

''Nabucco çok kaynaklı bir proje, TANAP'ın çok kaynaklı bir konsept sunacağından emin değiliz'' diyen Mitschek, Azerbaycan'ın ya TANAP ya da Nabucco ile devam etmek için bu yaz karar vermek istediğini ve TANAP'ın ne gibi ticari yönleri bulunduğundan emin olmadığını kaydetti.
    
Nabucco projesinde Batı Nabucco'nun masada tartışılan konular arasında olduğunu ve ''Batı Nabucco'nun başarılı olacağını düşündüğünü'' söyleyen Mitschek, proje içindeki herhangi bir değişikliğin Nabucco'nun temel senaryosunun teknik ve ticari fizibilitelerine uygun olması gerektiğini, Nabucco'nun yeni ortaklara açık olduğunu belirtti. TANAP'ın durumunun da değerlendirildiğini bildiren Mitschek, Nabucco projesi için Azerbeycan, Irak ve Türkmenistan'dan doğalgaz almak istediklerini, ayrıca Karadeniz, Romanya ve Akdeniz'de doğalgaz kaynakları keşfedildiğini söyledi.

Mitschek, Nabucco projesinde kayda değer ilerlemeler sağladıklarını, bu projenin önemli bir proje olduğundan emin olduğunu da ifade etti.

ETİKETLER: ekonomi enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/tanapin-cok-kaynakli-bir-konsept-sunacagindan-emin-degiliz_91240.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!