Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarihi Binaya Asılan Poster Kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun ve İBB Genel Sekreteri Mahir Polat, Galata Meydanı'ndaki tarihi binaya asılan posterin kaldırıldığını duyurdu.

yapi.com.tr
Tarihi Binaya Asılan Poster Kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Beyoğlu’nun Galata semtinde tarihi Galata Kulesi’nin bulunduğu meydanda tadilat işlemleri yapılan tarihi binaya asılan 'Nusret Gökçe' posterini kaldırdı.

Galata Meydanı'nda tadilat işlemleri yapılan tarihi binanın ‘Nusret Gökçe’ posteriyle örtülmesi üzerine, İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve eski Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sözde kültür elçilerinin ticari projeleri için bin yıllık Galata Meydanı'na yapılan bu uygulama kabul edilemez. Tarihi binanın bu şekilde kapatılması reklam yönetmeliği ve kültür varlığı mevzuatına aykırıdır. İzinsiz uygulamaya hakkında işlem yapacağız.” demişti.

İBB sözcüsü Murat Ongun ve İBB Genel Sekreteri Mahir Polat yine sosyal medya üzerinden daha sonra yaptıkları açıklamada ise söz konusu posterin kaldırıldığını duyurdu.

Ongun, “İstanbul, tarihi ve kültürel zenginliği ile kendini tüm dünyaya rahatlıkla anlatabilecek derinlikte bir şehirdir. Beyoğlu’na yakışmayan giydirme İBB tarafından kaldırtıldı.” derken; Polat ise, “Ekiplerimizin işlemleri sonucunda Galata Meydanı’nda yapılmış uygulama akşam saatlerinde kaldırılmıştır.” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-binaya-asilan-poster-kaldirildi_184183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!