Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: 3,5 Milyon Boş Konut Var

Tarihi Binayı İşte Bu Hale Getirecekler!

Dünyanın en köklü parlamentosu olan ve parlamentoların anası olarak kabul edilen Londra'daki İngiltere Parlamento binası (Westminster Sarayı) özel organizasyonlara açılıyor. Avam Kamarası yetkilileri parlamentonun tamir ve restorasyon fonuna katkı için bazı odaları şirket ve kişilerin özel organizasyonları için kiralanacağını belirtti.

yapı.com.tr
Tarihi Binayı İşte Bu Hale Getirecekler!

Dünyanın geçmişi en geriye giden parlamentosu olan ve "Parlamentoların Anası" lakabıyla anılan Londra'daki İngiliz Parlamento binası (Westminster Sarayı) özel organizasyonlara açılıyor. Hürriyet'in haberine göre, Neo-Gotik mimari yapısına sahip ve İngiltere'nin Thames Nehri'nin kenarında bulunan binanın Pugin Odası ve Churchill Yemek Odası gibi kısımları şirketlere ve kişilere özel organizasyonları için kiralanacak.

Bakım onarım fonuna katkı için

Tartışma yaratan hamleyle birlikte çiftler de düğünlerini meşhur Parlamento Binası'nda yapabilecek. İngiliz Avam Kamarası yetkilileri Parlamento binasının bakım ve onarım fonuna katkı için böyle bir karar aldıklarını söyledi.

İngiliz milletvekillerinin çoğu bu hamleyi desteklese de bazı milletvekili parlamentonun ticarileşmesine karşı çıktı. Bir milletvekili "Sıradaki ne? Westminster JP Morgan Sarayı'mı" diyerek parlamento binasının ticarileştirilmesine sert eleştiri getirdi.

Düğün yapılabilecek, yemekler parlamentodan

Uygulamanın hayata geçmesiyle şirketler özel parti ve etkinliklerini Parlamento binasının özel odalarında gerçekleştirebilecek. Çiftler de düğünlerini Thames Nehri'ni en güzel gören yerlerden biri olan binada yapabilecek. Plana göre etkinliklerde yemek servisini de Parlamento binasının catering hizmetleri karşılayacak.

Londra'nın en ünlü yapılarından Parlamento Binası 1834'te yanmış, kalıntıları arasında yeniden inşa edilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-binayi-iste-bu-hale-getirecekler_115529.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!