Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarlabaşı'nda Sona Doğru

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) Mart ayı buluşmasının konuğu olan Ahmet Misbah Demircan, söz konusu bölge için 16 Mart 2007 tarihinde ihaleye çıktıklarını anımsatarak, ihaleye Türkiye'nin önde gelen üç firmasının teklif sunduğunu açıkladı.

yapi.com.tr/Mesut TUFAN
Tarlabaşı'nda Sona Doğru

eyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu'nda 5366 Sayılı Kanun çerçevesinde yenileme alanı olarak ilan edilen bölgelerden birisi olan Tarlabaşı'nda sona gelindiğini söyledi. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) Mart ayı buluşmasının konuğu olan Ahmet Misbah Demircan, söz konusu bölge için 16 Mart 2007 tarihinde ihaleye çıktıklarını anımsatarak, ihaleye Türkiye'nin önde gelen üç firmasının teklif sunduğunu açıkladı.

İhale sonucunu birkaç gün içerisinde kamuoyuna duyuracaklarını belirten Başkan Demircan, söz konusu projenin 278 yapıyı kapsayacağını hatırlattı. Küçük parsellerden oluşan bölgenin bugünün ihtiyaçlarına cevap veremez durumda olduğunu ve bu nedenle terkedildiğini savunan Demircan, hem mülk sahiplerini hem de yatırımcıları gözeten, teşvik eden bir düzenleme yaptıklarını belirtti.

Başkan Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu'nda yaşanan çöküntünün en önemli nedeninin bölge ekonomisinin bel kemiği olan tersanelerin işlevini kaybetmesi olduğuna değinerek, "Belediyeler, kentlerin planlamasını yaparken fonksiyonları da belirler. Buralar yeniden işlevlendirilmelidir. Beyoğlu'nun geleceği turizmdedir" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarlabasinda-sona-dogru_53064.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!