Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taşkın Alanındaki Meraya Lojistik Merkezi Yapılıyor

Bursa'da Nilüfer Çayı'nın kolu olan Deliçay’ın, taşkın alanında bulunması nedeniyle hastane yapılmasına izin verilmeyen Samanlı Mahallesi köy merasına, Lojistik Merkezi inşa ediliyor.

yapi.com.tr
Taşkın Alanındaki Meraya Lojistik Merkezi Yapılıyor

CHP Bursa İl Teşkilatı, su taşkını alanında bulunan Yıldırım ilçesi Samanlı Mahallesi köy merasına Lojistik Merkezi inşa edilmesine tepki gösterdi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; CHP Bursa il Başkanı İsmet Karaca, Lojistik Merkezi’nin yapılacağı Samanlı Mahallesi merasında, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TMMOB Bursa İKK Sekreteri Feridun Tetik, Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş ve il-ilçe yöneticileri ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Karaca, “Nilüfer Çayı’nın kolu olan Deliçay'ın, taşkın alanında bulunması nedeniyle hastane yapılmasına izin verilmeyen Samanlı Mahallesi köy merasına Lojistik Merkezi inşa ediliyor. Hayvancılığı bitiren AKP iktidarı, 108 bin metrekarelik alana beton döktü. Tüm siyasilerin altına imza attığı ‘Ova Koruma’ protokolü ihlal ediliyor. Bursa Ovası talan ediliyor.” dedi.

“Daha bir buçuk yıl önce insanlarımız selde hayatını kaybetti”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin hiçbir zaman kentine, ülkesine yatırımlara karşı çıkmadığını, tek koşulun doğru planlarla doğru yer seçimi olduğunu dile getiren Karaca, şunları söyledi:

“Daha bir buçuk yıl önce karşıda gördüğümüz Katırlı Dağlarından inen sel sularıyla Narlıdere, Dudaklı ve Kayacık’ta insanlarımız hayatını kaybetti. Burası Deliçay’ın taşkın bölgesi ve geçen selde yaşamını yitiren yurttaşlarımızdan birinin cansız vücudu maalesef burada çıktı. Yani bulunduğumuz bölge tamamen risk altındadır. İki gerekçeyle buna karşı çıkıyoruz, bir tanesi Bursa Ovası talan ediliyor, bütün siyasi partilerin altına imza attığı Ova Koruma Protokolü hiçe sayılıyor. Burasıyla birlikte artık Bursa Ovası’nın yapılaşmaya açılmasının önü açılıyor. Şeftali ağaçlarını artık sadece kitaplarda göreceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tepeden yapılan bir plan değişikliğiyle artık AKP iktidarı bu ülkede hayvancılığı nasıl bitirmiş olduğunu da kanıtlamış oluyor. Burası Samanlı Köyü’nün merasıdır, artık hayvancılığı bitirdiğimize göre meraya ihtiyaç yok anlayışıdır bu, 184 dönümlük alanın 108 dönümü beton oluyor.”

“Bu ülke Moğol istilasında bile böyle zulüm görmedi”
Ülkede plansız yapılaşmanın acısını yaşadıklarını belirten Karaca, “Daha geçen hafta Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde yıkımlar oldu. Sanki hiçbir şey olmamış gibi Nilüfer’in ikinci kolu olan Deliçay’ın taşkın alanına yapılaşma yapılıyor. Bu durum AKP’nin tek rant olunca her şeyi göze aldığının göstergesidir. Şunu söyleyeyim, AKP’nin günleri sayılı, ister zamanında seçim yapsın ister erken seçim yapsın, sandığı getirdiği gün AKP tarihin kara sayfalarında yerini alacaktır. Yaptıkları şu, artık gidiyoruz, giderayak ne götürsek kârdır, ne talan edersek kârdır. Bu ülkede talan yaşanıyor, bu ülke Moğol istilasında dahi böyle zulüm görmedi. Birinci sınıf tarım arazisi, hiç mi vicdan yok? İş makinelerini getirdiler. Bursa Büyükşehir Belediyesi burayı park yapacaktı, hiç kimse itiraz etmedi, işte Yıldırım örgütümüz burada. Hiçbir siyasi partiden itiraz gelmedi ama ne olduysa, bunlar müflis tüccar gibi.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taskin-alanindaki-meraya-lojistik-merkezi-yapiliyor_191354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!