Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV, Cidde'de 800 Milyon Dolarlık Hangar İhalesi Kazandı

TAV, Suudi Arabistan'da 800 milyon dolarlık hangar ihalesini kazandı. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, TAV İnşaat'ın ortaklarıyla birlikte Cidde'deki King Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı'nda yapılacak bakım onarım hangarları ihalesini kazandığı, bu kapsamda söz konusu havalimanı içerisindeki yeni uçak bakım, onarım ve operasyon

yapi.com.tr / AA
TAV, Cidde'de 800 Milyon Dolarlık Hangar İhalesi Kazandı

TAV, Suudi Arabistan'da 800 milyon dolarlık hangar ihalesini kazandı. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, TAV İnşaat'ın ortaklarıyla birlikte Cidde'deki King Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı'nda yapılacak bakım onarım hangarları ihalesini kazandığı, bu kapsamda söz konusu havalimanı içerisindeki yeni uçak bakım, onarım ve operasyon tesisinin inşa edileceği bildirildi.

TAV İnşaat-Al Rajhi Holding-Al Habtoor Leighton Ortak Girişimi'nin kazandığı ihalenin kontrat değerinin yaklaşık 800 milyon dolar olduğu, 900 günde tamamlanması planlanan Suudi Arabistan Havayolları'na ait tesisin 11 adet hangar binası ve uçak bakım destek binaları ile idari bina, kapalı otopark ve uçak park apronlarından oluşacağı, tesisin tasarım ve inşaatını gerçekleştirecek olan girişimin işverenin talebi halinde projenin şu an planlaması hazır olan ikinci fazını da üstleneceği belirtildi.
    
TAV Grup Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, Suudi Arabistan'da Medine Havalimanı'nın yapım ve işletmesinin ardından büyük bir başarıya daha imza atarak Cidde Havalimanı'ndaki hangar yapım ihalesini de kazanmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
    
''Ortaklarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz bu proje, ülkenin en yoğun havalimanı olan King Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı'nın genişleme çalışmaları açısından büyük önem taşıyor ve önümüzdeki 20 yılın operasyonel ihtiyacını karşılaması öngörülüyor. Havalimanı inşaatı, yüksek deneyim ve özgün bilgi birikimi gerektiren özel bir sektör. Havalimanı bünyesinde bulunan terminal binası, kule, hangar, pist gibi inşaatları yaparken o havacılık endüstrisine ait her türlü bilgiyi bilmeye mecbursunuz. Uçakları, performanslarını, boyutlarını, meteorolojiyi, hava trafik ve cihazlarının kapasitesini, etkinlik alanlarını ve ne iş yaptıklarını çok iyi bilmelisiniz. Ayrıca yolcu davranışlarını, ticari alanların yönetimini bilmelisiniz. Bilişime, bagaj ve yer hizmetlerine hakim olmalısınız. İşte TAV Grubu'nun yarattığı organizasyon tüm bu bilgilerin toplandığı bir organizasyon... Onun için dünyadaki havacılıkla ilgili işlerde başarı yüzdemiz gittikçe artıyor. TAV İnşaat da İstanbul'dan dünyaya açılan bir marka olarak bu sektörde parlak bir geçmişe sahip. Havalimanı projeleri başta olmak üzere, hedef bölgemizde yeni başarılara imza atmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.''

İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı ile çıktığı yolda TAV İnşaat'ın bugüne kadar üstlendiği projelerin kontrat bedelinin 11 milyar doları aştığı hatırlatıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tav-ciddede-800-milyon-dolarlik-hangar-ihalesi-kazandi_91588.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!