Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TAV LaGuardia için Yeterlilik Aldı

TAV Havalimanları, Aeroports de Paris (ADP) ve ABD'li dev yatırım bankası Goldman Sachs ortak girişim grubunun oluşturduğu konsorsiyum, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bulunan LaGuardia Uluslararası Havalimanı Ana Terminali ihalesine teklif vermek üzere yeterlilik aldı.

yapi.com.tr / AA
TAV LaGuardia için Yeterlilik Aldı

Yerel idare, New York ve New Jersey Liman İşletmeleri tarafından düzenlenen ihaleyle, 2012'de 26 milyon yolcuya hizmet veren LaGuardia Havalimanı'nın ana terminal binası yenilenecek. TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, yeterlilik almalarına ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

"Bu ihaleye yeterli görülmek demek ABD gibi bir ülkede sizin mühendisliğinizin, finansal ve işletmesel kabiliyetlerinizin yeterli görülmesi demektir. Bu ihaleye hazırlanmak uzun ve zahmetli bir yol. Ama TAV'ın genç yeteneklerinin bunu başarıyla gerçekleştireceğine inanıyorum. Akıllı büyüme yönünde, stratejik tutarlılığımıza sadık kalarak bu çok önemli ihaleye en iyi şekilde hazırlanacağımızdan tüm yatırımcılarımız emin olabilir.

Aynı zamanda hissedarımız da olan, birlikte 37 havalimanı ile 200 milyon yolculuk bir havalimanı networkünü yönettiğimiz ADP ve ABD'nin dev yatırım bankası olan ve dünyadaki altyapı projelerinde önemli rol oynayan Goldman Sachs ile ihalede ipi göğüslemek için elimizden geleni yapacağız. New York ve çevresinde çok büyük projelere imza atan inşaat firması Tutor Perini ve dizayn konusunda dünyanın en iyileri arasında gösterilen diğer konsorsiyum ortaklarımızla yapım, dizayn ve mühendislik için bir araya geldik".

New York'ta bulunan LaGuardia Uluslararası Havalimanı, geçen yıl 26 milyon yolcuya hizmet verdi. TAV ile birlikte yeterlilik alan konsorsiyumda Aeroports de Paris, Goldman Sachs (GS Global Infrastructure Partners II LP ve GS International Infrastructure Parteners II LP.), Tutor Perini Corporation, Ove Arup & Partners PC, Kohn Pederson Fox Associates PC, Suffolk Construction Company, STV Incorporated and ADP Ingenierie yer alıyor. Havalimanı için yeterlilik alan toplam dört konsorsiyum bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tav-laguardia-icin-yeterlilik-aldi_111159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!