Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV'ın Gözü 50 Hint Havalimanında

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Dr. Sani Şener, gelecek 15 yılda havacılık sektörünün yaklaşık iki kat büyüklüğe ulaşmasının beklendiğini belirtti.

Radikal GazetesiAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Dr. Sani Şener, gelecek 15 yılda havacılık sektörünün yaklaşık iki kat büyüklüğe ulaşmasının beklendiğini belirtti. Şener, TAV Havalimanları Holding'in pazarı olan Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da büyük bir potansiyel olduğunu, 2000 ile 2007 yılını karşılaştırıldığında Kuzey Amerika'da yüzde 6, Avrupa'da yüzde 19, Ortadoğu'da yüzde 97, Afrika'da yüzde 38, Hindistan'da yüzde 110 ve Çin'de ise yüzde 141'lik bir büyüme gerçekleştiğini ifade etti.
Sani Şener, 2014 yılına kadar Ortadoğu'daki havalimanlarının iyileştirilmesi için 122 milyar dolarlık yatırım beklendiğine dikkat çekti.

Hindistan'ı tanıyor
Şener, Hindistan'da yaklaşık 50 havalimanının özelleştirilmesinin beklendiğini, daha önce başkent Yeni Delhi ihalesine girmeleri nedeniyle ülkeyi bildiklerini, yeni ihaleleri de takip ettiklerini kaydetti. Hindistan dışında hedef bölge olarak Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Kafkaslar'ı belirlediklerini ancak yakın zamanda ihale edilecek bir proje bulunmadığını söyledi. Şener, Suudi Arabistan, Kuveyt, Makedonya, Rusya, Romanya, Ukrayna gibi ülkelerdeki yetkilerle görüşmeye devam ettiklerini ifade etti.

Şu an ellerinde yedi havalimanı bulunduğunu, Antalya Gazipaşa'yı işletme hakkına da sahip olduklarını ve rekabet kurulundan onay çıktığını, böylece havalimanı sayısında sekize ulaştıklarını anlatan Şener, daha önceleri açıkladıkları birtakım havalimanıyla ilgili görüşmelerin halen sürdüğünü kaydetti. 10 yıl sonra yılda 100 milyon yolcuya hizmet edebilmeyi hedef olarak koyduklarını aktaran Şener, "Şu anda 32 yolcuya hizmet veriyoruz. 2017'de 100 milyon kişiye ulaşacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tavin-gozu-50-hint-havalimaninda_58633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!