Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TEMA Ofer'e Karşı!

Kuşadası Yatırımları A.Ş.'nin, Özelleştirme İdaresi'nden satın aldığı Club Med arazisine uygulamak istediği projenin iptali için açılan davaya TEMA Vakfı da müdahil oldu.

Milliyet Gazetesi
TEMA Ofer'e Karşı!

b>Kuşadası Yatırımları A.Ş.'nin, Özelleştirme İdaresi'nden satın aldığı Club Med arazisine uygulamak istediği projenin iptali için açılan davaya TEMA Vakfı da müdahil oldu. Dava, 4 CHP'li ve 2 bağımsız belediye meclis üyesi tarafından Aydın 1. İdare Mahkemesi'nde açılmıştı.

İsrailli işadamı Sami Ofer ile Global Yatırım A.Ş.'nin sahibi Mehmet Kutman'ın ortak olduğu Kuşadası Yatırımları A.Ş.'nin aldığı arazinin yüzde 20 olan imar izni, 7 Temmuz 2006'da Belediye Meclisi'nce yüzde 53, iki olan kat izni de 12'ye çıkarılmıştı. İmar izninin Kuşadası'nın en önemli yeşil alanına darbe vuracağını savunan meclis üyeleri ise, yürütmenin durdurulması istemiyle dava açmıştı.

Bir dilekçeyle mahkemeye başvuran TEMA Vakfı, Türkiye'deki doğal varlıklarla görevsel ilişki içinde olduklarını savundu. Dilekçede, "Bu uygulama, ilgili yasaların yanında Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Paris Sözleşmesi, Avrupa Peyzaj, Avrupa Mimari Mirasının Korunması, Akdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması gibi uluslararası sözleşmelere de aykırıdır" denildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/tema-ofere-karsi_51464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!