Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Temel Kazısı Ortalığı Savaş Alanına Çevirdi!

Bodrum’da bir otel inşaatı için kepçeyle yapılan temel kazısı yolun ve bitişikteki iki katlı bir evin duvarının çökmesine neden oldu. İkişer katlı iki ev de yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Duvarı yıkılan evde yaşayanların kısa bir süre önce dışarı çıkmaları olası bir faicayı önledi.

yapi.com.tr
Temel Kazısı Ortalığı Savaş Alanına Çevirdi!

Ege'de Son Söz'ün haberine göre, Kumbahçe Mahallesi'nde 20 yıldır turizme hizmet eden otel, bir süre önce yerine yenisi yapılmak üzere yıkıldı. Yıkılan otelin yerinde kepçeyle kazı çalışması yapılırken, hemen yanından geçen yolun 15 metrelik bölümü çöktü. Yolun çökmesiyle birlikte yola cephesi bulunan ikişer katlı üç ev de, çökme tehlikesiyle karşı karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine bu evlerde yaşayan 4'ü kadın 5'i çocuk toplam 9 kişi, komşularının da yardımıyla dışarı çıkartıldı. Boşaltılan evlerden birinin duvarı yarım saat sonra büyük bir gürültüyle yıkıldı. Yol ve evdeki çökme nedeniyle içme suyu şebekesi patladı, elektrik hatları zarar gördü. Bu nedenle mahallenin bir bölümüne elektrik ve su verilemezken, evleri zarar gören aileler gözyaşlarını tutamayıp, sinir krizi geçirdi.

Duvarı yıkılan Cengiz Ailesi'ne ait evin Anıtlar Kurulu'ndan tescilli Rum evi olduğu öğrenildi. Hiçbir şey olmamış gibi devam edilen kazı çalışması mahalle halkı ve polisin tepki göstermesi üzerine durduruldu. Temel kazasının yapıldığı yerin yakındaki Cumhuriyet Caddesi ile Papatya ve Meltem Sokaklar polis tarafından tedbir amacıyla trafiğe kapatıldı.

Çökmenin zeminin yumaşak olması ve kazı çalışmasından kaynaklandığı ileri sürülürken, yıkılma tehlikesi bulunan diğer evleri kurtarmak için altlarına dolgu yapılıp, beton dökülerek önlem alınacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temel-kazisi-ortaligi-savas-alanina-cevirdi_118560.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!