Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Temelli’yi Temelden Sarsan Yargı Kararı

Ankara 4.İdare Mahkemesi, mahalleye dönüştürülerek Sincan’a bağlanan Temelli’nin, bağlı bulunduğu dokuz köy ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dışına çıkarılması ve belediyenin yeniden ihdas edilmesini kararlaştırdı.

Hürriyet Ankara
Temelli’yi Temelden Sarsan Yargı Kararı

Ankara 4. İdare Mahkemesi, belde olarak Polatlı’ya bağlıyken yasayla belediyesi kapatılarak mahalleye dönüştürülen ve Sincan’a bağlanan Temelli’yi yeniden eski statüsünü kavuşturacak bir karara imza attı. Mahkeme, Temelli beldesi ile bağlı dokuz köyün Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dışına çıkarılmasını ve belediyenin yeniden ihdas edilmesini kararlaştırdı. Mahkeme, bu konuda belde belediyesinin son başkanı olan Alaattin Türkoğlu’nun İçişleri Bakanlığı’na başvurmasının yolunu da açtı.

Temelli ve çevresindeki dokuz köyün merakla beklediği mahkeme kararı açıklandı. Hisarlıkaya Köyü’nden Ramazan Odabaşı’nın açtığı, belediye eski başkanı Alaattin Türkoğlu’nun müdahil olduğu davanın gerekçeli kararında, Temelli’nin eski haline dönüşmesinin yolunu açtı.

Temelli adına davaya katılan Avukat Mutluay Çelik, “Mahkemenin gerekçeli kararında, davacı Ramazan Odabaşı’nın Hisarlıkaya mahallesi (köyü) adına karar verildi ve bu kararın Temelli başta olmak üzere diğer mahalleleri de kapsadığı açıklandı” dedi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/temelliyi-temelden-sarsan-yargi-karari_84831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!