Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Termal Turizm Alanına Konut ve Dükkan Yapılacak

Bursa'nın Sıcaksu bölgesinde termal sağlık turizmine hizmet amacıyla kamulaştırılan alana 690 adet konut ve 92 dükkan yapılacak.

yapi.com.tr
Termal Turizm Alanına Konut ve Dükkan Yapılacak

Bursa’nın Sıcaksu bölgesinde termal sağlık turizmine hizmet amacıyla kamulaştırılan alana konut ve dükkan yapılacağı ortaya çıktı.

Bursa’nın termal turizm potansiyelini yansıtan Sıcaksu bölgesinde termal tesis yapmak amacıyla kamulaştırılan alanın, 690 adet konut ve 92 dükkan yapılmak üzere TOKİ tarafından ihale edilmesine tepki gösteren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Proje üretemeyen, yarım kalmış projeleri bile tamamlayamayan AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sıcaksu bölgesinde 110 dönümlük araziyi betona-ranta peşkeş çekti. Bursa’nın termal şehir geleceğine ket vuracak bu karardan derhal dönülmelidir.” dedi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2010’da alınan kararın bu alanın sağlık turizmine hizmet edecek nitelikte termal kür merkezlerini barındırabilmesi amacıyla proje çalışmaları yapılmasının öngörüldüğünü hatırlatan Karaca, AKP’li başkan Alinur Aktaş’ı eleştirerek şunları söyledi:

“Sıcaksu bölgesi önceki dönem belediye başkanlarınca termal turistik alan olarak düşünüldü. Oradaki 110 dönüm arazi kamulaştırmalarla elde edildi. Alinur Aktaş burayı projelendiremediği gibi, kente katkı sağlayacak bir adım da atamadı. Bursa’nın termal şehir kimliğini baltalayan bir karar alıp bu alanı Soğanlı dönüşüm projesiyle birlikte toplu konut bölgesine dönüştürdü.

Alinur Aktaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’yi devreye sokarak, kendi sorumluluğundan sıyrılmaya çalışıyor. Bu alanda Gaziakdemir Mahallesi sakinleri ile arazisi kamulaştırılan hemşerilerimizin de görüşleri alınmak suretiyle işlem yapılmalıdır. Bursa’nın termal şehir kimliğini yok edecek bu uygulamaya karşıyız.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/termal-turizm-alanina-konut-ve-dukkan-yapilacak_187078.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!