Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TETÖP Çalıştayından Deprem İçin Mobil Üniteler

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Endüstri Ürünleri Tasarımı Öğrenci Platformu'nun (TETÖP) düzenlediği 'Deprem için Mobil Üniteler Çalıştayı', 24, 25, 26 Şubat 2012 tarihlerinde Sanat ve Tasarım Fakültesi, Hasanpaşa yerleşkesinde gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
TETÖP Çalıştayından Deprem İçin Mobil Üniteler

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Endüstri Ürünleri Tasarımı Öğrenci  Platformu'nun (TETÖP) düzenlediği 'Deprem için Mobil Üniteler Çalıştayı', 24, 25, 26 Şubat  2012 tarihlerinde Sanat  ve Tasarım Fakültesi, Hasanpaşa yerleşkesinde gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinden 25 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda tasarlanan mobil üniteler, 26 Şubat Pazar günü VEFA Grubu'nun ve Doğuş Üniversitesi öğretim üyelerinin katıldığı kokteylde sergilendi.

Girişime, ETMK (Endüstriyel Tasarım Meslek Kuruluşu), Mimarlar Odası, VEFA Grup (Prefabrik Yapılar) ve AKUT destek verirken; AKUT'tan deprem konusunda uzman olan Önder Turan ve  Harun Öngören, çalıştay süresince öğrencilere bilgi vererek, ürün tasarımına yön verdiler. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd.Doç. H. Eser Tezeren,  Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Öğr. Gör. Armağan Birgil,  Endüstri tasarımcısı ve seramik sanatçısı, Doğuş Üniversitesi Öğr. Gör. Kadir Demir de danışman olarak  çalışma süresince öğrencilere destek verdiler.

Sergide dikkat çeken projeler arasında ZELOSK (Deprem için Çağrı ve Yönlendirme), Plus the House (yaşam ünitesi), kolay monte edilen ve taşınan mobil deprem ünitesi,  Penta-cab (deprem için ortak alan ünitesi), Krikon (yaşam ünitesi) öne çıktı. Proje sahipleriyle görüşen VEFA Grup, çözüm detayları üzerinde çalışıyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tetop-calistayindan-deprem-icin-mobil-uniteler_91027.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!