Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tokat Belediyesi Ormanlık Alanı İmara Açtı

Tokat Belediyesi yaklaşık 70 yıl önce, sel ve erozyona engel olması için vatandaşların katılımıyla yapılan ormanlık alanın 27 bin 624 metrekarelik kısmını imara açtı.

yapi.com.tr
Tokat Belediyesi Ormanlık Alanı İmara Açtı

Tokat Belediye Meclisi, mülkiyeti il özel idare ait olan kent merkezinde bulunan ve Gıj Gıj tepesi olarak bilinen üzerinde sadece bir süre lokanta olarak hizmet veren bina bulunan, çam ağaçlarıyla kaplı alanın 27 bin 624 metrekarelik kısmını imara açtı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre; yaklaşık 70 yıl önce sel ve erozyona karşı vatandaş ve devlet iş birliğiyle ağaçlandırılan, daha sonraları mesire ve piknik yeri olarak kullanılan tepedeki çamların kesilecek olmasına bölge halkı tepki gösterdi. İmara açılan alanın özel idare tarafından otel yapılmak üzere satılacağı ileri sürüldü.

Aile büyükleri tarafından ağaçların tepeye dikildiğini ve bu ağaçların kentin akciğerleri olduğunu belirten vatandaşlar, bölgenin imara açılmasının ne kente ne de kendilerine bir faydası olmadığını söyledi.

Tokat Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis üyesi Emin Kılıç, tepenin 1950 yıllarında kıraç olduğunu ve üzerinde ağaç bulunmadığını belirterek, "Maalesef, bu yıl şubat ayında buranın 27 dönümlük alanı Tokat meclisi kararıyla imara açıldı. 27 bin metrekareye inşaat yapılmasına izin verildi. Bizim isteğimiz; bu güzel orman alanının, insan eliyle yapılmış, 60-70 yaşındaki çam ağaçlarının inşaat rantına kurban edilmemesi. Bu satış işinden komple dönülmesi. Bizim devraldığımız gibi bizden sonra gelecek nesillere burayı devretmek istiyoruz."

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokat-belediyesi-ormanlik-alani-imara-acti_200349.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!