Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ 50 Bin Konut Başvuruları İçin Son 8 Gün

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 50 bin konut projesi için başvurular 8 gün sonra sona eriyor. Projelerden 388 TL taksitle konut sahibi olunabiliyor.

yapi.com.tr
TOKİ 50 Bin Konut Başvuruları İçin Son 8 Gün

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 50 bin konut projesi için başvurular 19 gün sonra sona eriyor. Yüzbinlerce vatandaşın uygun koşullarda ev sahibi olmak için başvuru yaptığı projede kura çekilişi mayıs ayında gerçekleştirilecek.

TOKİ 2019 başvuru tarihleri
TOKİ 50 bin konut projesi ile ilgili diğer alıcı adaylarının başvuruları 11 – 22 Mart tarihlerinde alınırken 25 Mart’ta şehit aileleri ve dul ve yetimlerin başvuru süreçleri başladı. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları ise 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında kabul edilecek.

Başvuru şartları
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması

4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800 TL olması gerekmektedir.) (3+1 Konut tipi hariç)

6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşların;

- 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları;

- 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları gerekiyor.

TOKİ 50 bin konut projesi fiyatları
Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; peşinat oranının yüzde 10, yüzde 12 ve yüzde 15 olarak belirlendiği projeler için 240 aya kadar vade imkanı sunuluyor. TOKİ 50 bin konut projesinde yer alan 2 oda 1 salon daireler için taksitler 388TL'den başlıyor. 50 bin konutun 6 bin 300 tanesi İstanbul'da, 2 bin 934 tanesi Ankara'da, 2 bin 500 tanesi İzmir'de, 2 bin 200 tanesi ise Adana'da hayata geçirilecek.

TOKİ 50 bin konut projesi için başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla kabul ediliyor. Emekliler için emekli olduklarına dair hak sahipliği belgesi, engelliler için engelli olduklarına dair rapor, kimlik belgesi gibi belgeler isteniyor.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-50-bin-konut-basvurulari-icin-son-8-gun_172035.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!