Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ 50 Bin Konut İçin Talep Toplamaya Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kasımpaşa Kızılay Meydanı'nda gerçekleştirilen "TOKİ 53 Bin 626 Sosyal Konut ve 130 Tesisin Açılışı ile 50 Bin Yeni Sosyal Konutun Tanıtım Töreni"nde açıklamalar yaptı.

yapi.com.tr
TOKİ 50 Bin Konut İçin Talep Toplamaya Başlıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 Mart'ta Kasımpaşa Kızılay Meydanı'nda "TOKİ 53 Bin 626 Sosyal Konut ve 130 Tesisin Açılışı ile 50 Bin Yeni Sosyal Konutun Tanıtım Töreni"nde Türkiye'nin çeşitli illerinde hayata geçirilecek olan konutların detaylarını açıkladı.

50 bin konutluk TOKİ projeleri için talep toplama işlemi bugün itibariyle Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla başlayacak. Talep toplama işi 45 gün sürecek.

Yatay mimari konsepti ile inşa edilecek TOKİ konutları geleneğe göreneğe uygun şekilde, mahalle kültürünü yaşatacak, insanların toprakla ve yeşille irtibatını en üst düzeyde tutacak bir mimariyle hayata geçirilecek.

 
Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; proje bedeli yaklaşık 10 katrilyon lira olan bu konutlar, 75 metrekare ile 128 metrekare arasında inşa edilecek. Fiyatları 116 bin lira ile 399 bin lira arasında olacak olan bu konutlardan alt gelir grubuna yönelik olanların taksitleri 388 liradan başlayacak ve ödeme süresi 20 yıl olacak.

Orta gelir grubuna yönelik konutlarda ise taksitler 759 liradan başlayacak ve 15 yıla kadar vade imkanı sağlanacak. Taksit ödemeleri konutların teslimiyle başlayacak.

TOKİ'nin inşa edeceği 50 bin konut için talepler 19 Nisan'a kadar alınacak. Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunulacak olan projelerde 240 aya kadar vade seçeneği sunulacak.

6 bin 300'ü İstanbul'a
50 bin konutun 6 bin 300 tanesi İstanbul'da, 2 bin 934 tanesi Ankara'da, 2 bin 500 tanesi İzmir'de, 2 bin 200 tanesi Adana'da yapılacak. Şehit ailelerine, gazilere ve emeklilere yönelik kontenjan ayrılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-50-bin-konut-icin-talep-toplamaya-basliyor_171095.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!