Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, Fakirin Konutuna Göz Dikenleri Uyardı

Bugüne kadar yoksul vatandaşlar için 3 bin 353, alt gelir grubundakiler için 60 bin 912 konut inşa eden TOKİ, çok uygun şartlarla satışa sunulan konutlarla ilgili suistimallere yönelik şikâyetler üzerine açıklama yaptı.

Zaman Gazetesi
1 TOKİ, Fakirin Konutuna Göz Dikenleri Uyardı

ugüne kadar yoksul vatandaşlar için 3 bin 353, alt gelir grubundakiler için 60 bin 912 konut inşa eden TOKİ, çok uygun şartlarla satışa sunulan konutlarla ilgili suistimallere yönelik şikâyetler üzerine açıklama yaptı. Alt ve yoksul grubuna yönelik projelerden konut alanları, sözleşmenin şartlarını yerine getirmeleri konusunda uyaran Toplu Konut İdaresi, "Bu projelerden konut alıp, borç bitene kadar içinde oturmayanların sözleşmeleri fesh edilecek." dedi.

Açıklamada şöyle denildi: "Yapılacak olan incelemelerde, şartları ihlal edenler tespit edilmiş olup; söz konusu kişiler ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır." Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet şartı aranacak. Alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının konutta ikamet etmedikleri tespit edilirse sözleşmeleri feshedilecek. Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların hakları iptal edilecek. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksitler masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz iade edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-fakirin-konutuna-goz-dikenleri-uyardi_59698.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • KOCAELİ GEBZE ŞEKERPINAR TOKİ KONUTLARINDAN EV ALDIK, ORTA GELİR 900, TAKSİTLER 200, DOĞALGAZ 100, ELEKTRiK SU, TOPLAM 1200, ÖDEYEMEZ HALE GELDİK. LÜTFEN YETKİLİLERİN BİR ÇARE BULMASINI İSTİYORUZ. SAYGILArIMLA kalmar_4158@hotmail.com kocaeli gebze tel 05352881163 YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!