Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ İndirim Kampanyasının Süresini Uzattı

İdare, konut ve iş yeri alacılarından gelen yoğun talep üzerine 19 Ekim'de son bulacak indirim kampanyasının bitim tarihini 9 Kasım'a kadar uzattı. Yaklaşık 145 bin kişinin yararlanabileceği kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitli ödeyeceklere de yüzde 17 indirim uygulanıyor.

yapi.com.tr / AA
TOKİ İndirim Kampanyasının Süresini Uzattı

TOKİ'nin indirim kampanyasından, satışları 2010 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti en geç 2010 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri halihazırda devam eden, konut ve iş yerleri sahipleri yararlanıyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler kampanya dışında tutuldu. Bu arada Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri indirim kampanyasına dahil edilmedi. Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların, Eylül ayı da dahil olmak üzere başvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü oldukları taksitlerini yatırmaları gerekiyor.

TOKİ, hem kaynak ihtiyacını karşılamak hem de borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların isteklerine yanıt vermek için her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenliyor. İndirim oranları belirlenirken, enflasyon oranlarıyla bankaların kredi faiz oranları dikkate alınıyor. TOKİ, bankalardan faizle kredi almak yerine borç bakiyelerinde indirim yapıp, alacaklarını erken toplamayı tercih edebiliyor.
     
TOKİ'nin 9 kasım mesai saati bitimine kadar uzattığı indirim kampanyası hakkında ayrıntılı bilgi www.toki.gov.tr adresinden edinilebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-indirim-kampanyasinin-suresini-uzatti_102570.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!