Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den Mobilyakent İhalesi

Türkiye’de ilk kez mobilya sektöründe üretim yapan firmalara hizmet verecek ve 3 aşamalı olan Mobilyakent’in ilk aşaması için ihaleye çıkıldı. 20 Haziran'a kadar firmalardan teklif alınacak. Mobilyakent'in ilk aşamasında yapılacak olan 688 adet, 200 ila 1000 metrekarelik iş yerlerini TOKİ inşa edecek. Bu çerçevede TOKİ, Kayseri

yapi.com.tr
TOKİ'den Mobilyakent İhalesi

Türkiye’de ilk kez mobilya sektöründe üretim yapan firmalara hizmet verecek ve 3 aşamalı olan Mobilyakent’in ilk aşaması için ihaleye çıkıldı. 20 Haziran'a kadar firmalardan teklif alınacak. Mobilyakent'in ilk aşamasında yapılacak olan 688 adet, 200 ila 1000 metrekarelik iş yerlerini TOKİ inşa edecek. Bu çerçevede TOKİ, Kayseri Marangozlar-Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile geçen yıl protokol imzalamıştı. TOKİ bu protokol ile ilk kez sanayi sitesi inşa etmiş olacak.

Protokol imza sonrasında çalışmalara başlayan TOKİ, sitenin yapılacağı bölgedeki çalışmaları tamamlayarak inşaatlar için ihale sürecini başlattı. 20 Haziran 2012 tarihine kadar firmalar teklif verecek. Bu teklifler TOKİ tarafından değerlendirilerek ihale sonucu açıklanacak. Sonucun açıklanmasıyla birlikte işi alan firma, kısa sürede iş yerlerinin temelini atacak. İnşa edilecek yeni iş yerlerine eski sanayi ve bazı bölgelerde üretim yapan mobilya atölyeleri taşınacak.

Kayseri Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası Genel Sekreteri ve Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Müdürü Ercan Sarıkaya, ihale sürecini takip ettiklerini ve gelişmelerin Kayseri’deki mobilya üreticileri için önemli olduğunu belirtti. Sarıkaya, ihale kapsamında iş yerlerinin bulunduğu bölgede alt yapı sorunu yaşanmayacağını ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kocasinan Belediyesi’nin yolların yapımını gerçekleştireceğini açıkladı.

Modern mobilya üretim üssü

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da Mobilyakent’in devamı olan Mobilya Üretim Alt Yapısı Güçlendirme Projesi (MOBİTEK) için Mayıs ayında ihaleye çıkacak. Haziran ayında bakanlığın ihaleyi tamamlaması bekleniyor. Bu proje ile sitenin bulunduğu alanda modern bir mobilya üretim üssü oluşturulacak.

3,5 milyon euro harcama ile kurulacak olan üretim merkezi ve merkezdeki ekipmanlar arasında şu tesisler yer alacak; ilk hammadde deposu, yarı mamul deposu, kurutma fırınları, buharlama fırını, masif panel ve lamine ahşap üretim hattı. Sandalye, yemek odası, sehpa, koltuk takımı, yatak odası parçalar üretim bölümü, CNC yüzey işleme makineleri, pencere profil makinesi, karton tutkallama makinesi, paketleme bandı, teknik destek odaları ve forklift. Ayrıca tesiste üretim destek ünitesinde jeneratör, trafo ve kompresör, toz ve talaş emme, toplama depolama komple sistemi, talaş pres briket makinesi, tam otomatik kontrollü, talaş ve parça yakıtlı kızgın su santralı ve araçlar yer alacak.

Mobilya üreticileri merkezden faydalanabilecek ve buradaki makineler sayesinde daha geniş tasarımlı birçok yeni ürün üretme imkanı bulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-mobilyakent-ihalesi_91665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!