Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ Seçmen mi Taşıyor?

TOKİ’nin Seferihisar ilçesinde geçen yıl yapımına başladığı bin konut için kura çekimi yapıldı. Kuraya katılan bin kişinin sadece 17’sinin Seferihisar ilçesinde oturduğu ortaya çıktı.

yapi.com.tr
TOKİ Seçmen mi Taşıyor?

TOKİ konutlarının ilçe halkı için yapılmadığını belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, yapılanın seçim yatırımı olduğunu ve taşımalı sistemle seçmen kazanmayı planladıklarını söyledi.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre; Yetişkin, “TOKİ, bin konutluk proje yapmış. Yine o bölgeye bir o kadar daha konut yapmayı planlıyor. Üstelik, bize sormadan ve bizden görüş almadan. Tamamen imar değişikliğini bakanlıktan yaparak bölgeyi yapılaşmaya açtı. Kurada isimleri çıkan kişilerin sadece 17’si Seferihisar’da oturuyor. Diğerleri başka ilçelerden ve İzmir dışından gelmiş. Biz hiçbir siyasi parti gözetmeksizin herkesin konut sahibi olmasını isteriz ama öncelik Seferihisar’da oturanların olmalı. Bir konutta üç kişi otursa, üç bin kişi yapar. İlçedeki yapıyı değiştirmek istiyorlar. TOKİ’yi kullanarak seçmen taşıma planları var.” dedi.

Konut yapılan bölgenin altyapısı olmadığını da ifade eden Başkan Yetişkin, “Altyapı çalışması yok, kanalizasyonu, ulaşım ve suyu yok. Nasıl çözülecek ve kim yapacak bunları. Oturanlar ve bölgede yaşayan insanlar sorun yaşayacak.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-secmen-mi-tasiyor_190469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!