Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, Ucuz Konut Kampanyası Başlattı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, idare arsaları üzerinde üretilen ve Emlakbank’tan devralınan projeler kapsamında geri ödemeleri devam eden konu

NTV-MSNBC
TOKİ, Ucuz Konut Kampanyası Başlattı

oplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, idare arsaları üzerinde üretilen ve Emlakbank’tan devralınan projeler kapsamında geri ödemeleri devam eden konutlar için, indirim kampanyası başlatıldı. Kampanyayla öncelikle hükümetin Acil Eylem Planı çerçevesinde uygulamaya koyduğu projelerle 2004 mali yılı için planlanmış olan yeni konut projelerine kaynak yaratılması amaçlanıyor.

Kampanya ile ayrıca, ödeme kolaylığı göstermek suretiyle borç bakiyelerinin peşin olarak kapatılması sağlanarak, konut alıcılarının yoğun taleplerinin karşılanması da hedefleniyor. Kampanya kapsamında yapılacak indirimlerle, İdare arsaları üzerinde üretilen projeler ve Emlakbank’tan devralınan konutların Şubat 2004 yılı itibariyle hesaplanacak borç bakiyeleri, peşin veya taksitli olarak kapatılabilecek.

İDARE ARSALARI ÜZERİNDE ÜRETİLENLER
Bu kampanyadan yararlanmak isteyen Ankara-Eryaman 5. Etap, İstanbul-Halkalı 3. Etap, İzmit-Yahyakaptan, Bozcaada, Gökçeada, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Samsun-Pelitköy ve Kars toplu konut projeleri konut alıcılarının, 10-27 Şubat 2004 tarihleri arasında ilgi banka şubalerine başvurmaları gerekiyor.
Bu alıcıların, konut borçlarını peşin olarak kapatmak istemeleri durumunda yüzde 30, iki eşit taksitli olarak 10-27 ve 17-31 Mayıs 2004 tarihlerinde kapatmak istemeleri durumunda yüzde 27, dört eşit taksitli olarak 10-27 Şubat, 17-31 Mayıs, 16-31 Ağustos ve 17-30 Kasım 2004 tarihlerinde kapatmak istemeleri halinde ise yüzde 20 oranında indirim uygulanacak.

EMLAKBANK’TAN DEVRALINAN KONUTLAR
İstanbul-Sinanoba, Mimaroba, Bahçeşehir, Bizimkent, Ataşehir, İzmir-Mavişehir, Ankara-Bilkent, Ümitkent, Elvankent, Gebze-Mutlukent, Çerkezköy (Tekirdağ)-Emlakkent projelerinden TOKİ tarafından satılmış olan ve geri ödemeleri devam eden konutlar için bu kampanyadan yararlanmak isteyenler, 10-27 Şubat 2004 tarihleri arasında ilgili banka şubesine başvurarak, borç bakiyelerini indirimli olarak kapatabilecek.
Bu uygulamada geçerli olacak indirim oranları yüzde 2.5 ile yüzde 18 arasında değişiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-ucuz-konut-kampanyasi-baslatti_8668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!