Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den Eğitim, Sağlık ve Savunmaya Destek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilgili kurumlarla yaptığı protokoller çerçevesinde, kamunun eğitim, sağlık, sosyal hizmet ile savunma alanındaki yatırımlarının kısa sürede gerçekleşmesini sağlıyor.

Hürriyet Gazetesi
TOKİ'den Eğitim, Sağlık ve Savunmaya Destek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilgili kurumlarla yaptığı protokoller çerçevesinde, kamunun eğitim, sağlık, sosyal hizmet ile savunma alanındaki yatırımlarının kısa sürede gerçekleşmesini sağlıyor.

TOKİ'den verilen bilgiye göre, idare, şimdiye kadar, Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde 75 adet sağlık tesisi, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde 360 eğitim tesisi, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ile imzalanan protokol çerçevesinde de 69 adet sosyal hizmet kompleksinin yapımını üstlendi.

Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde de 19 ilde 3 bin 360 adet iskan tesisi (lojman) ve 587 üniteli 19 misafirhanenin yapımı programa bağlandı. TOKİ, bu kapsamda, Ankara Sincan-Yenikent'te Şehit Üsteğmen Hasan Şahan Kışlası Lojmanları'nın yapımına, yarın yapılacak temel atma töreniyle başlayacak.

19 ilde 3 bin 360 adet lojman

Yapılan belirlemelere göre, TOKİ'nin Milli Savunma Bakanlığı imzaladığı protokol çerçevesinde yapımını üstlendiği lojman ve misafirhanelerin çok büyük bölümü, Doğu ve Güneydoğu'da bulunuyor. Şimdiye kadar Diyarbakır, Hakkari, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Ankara, Bolu ve Isparta'da 806 adet lojman ve 214 üniteli 10 misafirhane olmak üzere 95 milyon YTL'lik yatırımı başlatan TOKİ, yine Şırnak, Ağrı, Van, Tunceli, Hatay, Mardin, Ağrı, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Muş, Çanakkale ve Ankara'da 2 bin 554 lojmanın ve 373 üniteli 9 misafirhanenin yapımını da programlardı. Böylece, askeri kurumlar için, 19 ilde 3 bin 360 adet lojman ile 587 üniteli 19 misafirhane yapılmış olacak.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-egitim-saglik-ve-savunmaya-destek_62910.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!