Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ'nin İndirim Kampanyası İşe Yaradı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı indirim kampanyasına katılım, geçen yıla göre neredeyse ikiye katlandı.

yapi.com.tr
TOKİ'nin İndirim Kampanyası İşe Yaradı!

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan yılın ilk indirim kampanyası, bankaların kredi faizlerini düşürmesiyle büyük ilgi görüyor.Geçen yıl düzenlenen indirim kampanyasına, 12 iş gününde 3 bin 704 başvuru gerçekleşmişti. Dünya Gazetesi'nin haberine göre bu yıl ise başvuru sayısı iki katına yaklaşırken, aynı dönemde 5 bin 729 kişi indirimden yararlanmak için başvurdu.

İndirim kampanyasında son günler

TOKİ'nin konut ve iş yeri alıcılarının yoğun talebi üzerine düzenlediği kampanya, 17 Mayıs'ta sona erecek.Yetkililer, bu tarihe kadar başvuru sayısının daha da artmasını beklediklerini bildirdi. Kampanyada, hak sahiplerine peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağlanıyor. Buna göre, borcunu peşin kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanıyor. İndirimden faydalanmak isteyenler, konut kredisi de kullanabiliyor.Konut ve iş yeri sahipleri, 17 Mayıs'a kadar satış işlemlerini gerçekleştiren bankalara başvurabilir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirimden yararlanacak alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla yükümlü oldukları taksitlerini yatırmaları gerekiyor.Kampanyadan, satışları 2011 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2011 sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri devam eden konut ve iş yeri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ile "Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri" ise indirim kampanyasına dahil edilmedi.

TOKİ, hem kaynak ihtiyacını karşılamak hem de borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların taleplerine yanıt vermek için her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenliyor. İndirim oranları belirlenirken, enflasyon oranlarıyla bankaların kredi faiz oranları dikkate alınıyor.

ETİKETLER: TOKİ
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-indirim-kampanyasi-ise-yaradi_108534.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!