Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Yurttaş TOKİ’den Memnun Değil’ Haberine Cevap Geldi

“Yurttaş TOKİ’den memnun değil” başlığı ile TOKİ’ye 12 bin konutun iade edildiğine ilişkin yapılan haber üzerine, TOKİ'den bir açıklama yapıldı.

yapi.com.tr
'Yurttaş TOKİ’den Memnun Değil’ Haberine Cevap Geldi

Bir gazetede “Yurttaş TOKİ'den memnun değil” başlığı ile TOKİ'ye 12 bin konutun iade edildiğine ilişkin yapılan haber üzerine, TOKi’den açıklama geldi. Açıklama şöyle:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 81 il ve 800 ilçede, 2 bin 629 şantiyede başlattığı 584 bin konutun, 473 bin 469 adedi fiili olarak satılmıştır. Satışı gerçekleştirilen konutlarda, genelde finansal ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın iadeleri söz konusu olmaktadır. TOKİ, sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın 10-15-20 yıl gibi vadelerle, kira öder gibi konut sahibi olabilmesini sağlamaktadır. TOKİ'nin geliştirdiği konut üretim modeli, yurt dışından da büyük ilgi görmekte, birçok ülke bu modeli kendilerine uyarlamaktadır.

TOKİ'nin, 584 bin konut rakamına ulaşması ve 473 bin 469 konutun satışını fiilen gerçekleştirmesi, İdaremize yapılan yoğun konut başvuruları halkımızın TOKİ'ye olan teveccühünün en büyük göstergesidir. İdaremizin satışa sunduğu konutlarda adeta talep patlaması yaşanmıştır. Önümüzdeki günlerde kuraları çekilecek projelerden; Erzincan'da inşa edilen 384 konuta 8 bin 242 başvuru gerçekleşirken, İstanbul Kayabaşı'nda inşa edilen 512 konuta başvuru da 5 bini aşmıştır

ETİKETLER: TOKİ
http://www.yapi.com.tr/haberler/yurttas-tokiden-memnun-degil-haberine-cevap-geldi_108506.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!