Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş: 3. Köprünün Adını İstanbullular Belirleyecek

Yıldız Sarayı Çit Kasrı'nda düzenlenen 'İslam Medeniyetlerinde Astronomi Bilginleri ve Dünya Bilim Tarihine Katkıları' isimli panele katılan İBB Başkanı Topbaş, 3. köprünün isminin ne olacağı şeklindeki soruya yanıt verdi. Bu konuda henüz bir çalışma yapılmadığını söyleyen Topbaş, köprünün isimsiz kalmayacağını ve İstanbul'a yakışır bir isim

Zaman Gazetesi
Topbaş: 3. Köprünün Adını İstanbullular Belirleyecek

İstanbul Boğazı'nda yapılacak 3. köprünün ismini İstanbullular belirleyecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilerin 3. köprünün isminin ne olacağı yönündeki sorusuna "3. köprünün halka sorulmasında fayda olduğunu düşünüyorum." dedi.
 
Yıldız Sarayı Çit Kasrı'nda düzenlenen 'İslam Medeniyetlerinde Astronomi Bilginleri ve Dünya Bilim Tarihine Katkıları' isimli panele katılan İBB Başkanı Topbaş, 3. köprünün isminin ne olacağı şeklindeki soruya yanıt verdi. Bu konuda henüz bir çalışma yapılmadığını söyleyen Topbaş, köprünün isimsiz kalmayacağını ve İstanbul'a yakışır bir isim bulunacağını dile getirdi. İstanbul Boğazı'na yapılacak yeni köprünün ismini İstanbullulara sormakta fayda olduğunu vurgulayan Topbaş, bu konuda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a da teklif edeceğini söyledi. Halkın kendisinin karar verdiği isimleri daha çok benimsediğini hatırlatan İBB Başkanı, "Biz vapurlarda da bunu yaşadık. Köprünün isminin nasıl belirleneceğini Sayın Başbakan'ımızla da konuşmak lazım." dedi. Topbaş, İstanbul Metrosu için Haliç'te yapılan köprünün ismini Mimar Sinan Köprüsü koymayı düşündüğünü ve köprüden geçecek metronun Süleymaniye'nin altından geçeceğini ve bu ismi de İstanbullularla değerlendirmek istediğini ifade etti.

Topbaş, Marmaray projesinde Boğazın altından raylı sistemle iki yakanın Londra'dan Uzak doğu'ya kadar bağlantısının sağlandığı için 3. köprüde raylı sisteme gerek duyulmadığını vurguladı. Topbaş, "Marmaray'da gece yarısından sonra da yük taşımacılığı için kullanılabilecek bir sistem var. Bu yüzden tekrar ikinci bir raylı sistemin yapılmasına gerek görülmedi. Artı, bu kadar kuzeyde olan bir raylı sistemin kent içi trafiğine çok fazla katkısı olamaz." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-3-koprunun-adini-istanbullular-belirleyecek_79319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!