Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Toplu Konut Alanı Hazır

Körfez İlçesi Belediye Başkanı Erhan Yenilmez, daha önce buradaki tehlikeye birçok kez dikkat çektiklerini söyledi. Yenilmez, ‘‘Gebze Yüksek Teknoloji

Hürriyet Gazetesi/30.07.2002örfez İlçesi Belediye Başkanı Erhan Yenilmez, daha önce buradaki tehlikeye birçok kez dikkat çektiklerini söyledi. Yenilmez, ‘‘Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile İstanbul Teknik Üniversitesi'nden bilim adamlarına yaptırdığımız tesbitler sonucu hazırlanan raporlar tüyler ürpertici. Biz bunları bir dosya halinde Başbakanlığa sunduk. Hiç ses çıkmadı. Bakanlar Kurulu Afet Kanunu'nu çalıştırıp bize yetki versin. Vatandaşı mağdur etmeden güvenli bölgelere taşıyalım. Zaten yaptırdığımız yeni toplu konut alanında uygun yer de var’’ dedi.

TEK CANLI KALMAZ

Erhan Yenilmez, ‘‘Yarın, öbür gün yeni bir patlama olymayacağına dair kimse garanti veremez. Bu kez ucuz atlattık. Bir sonrakinde ne olur bilemeyiz. Burası aynı zamanda deprem bölgesi ve fay üzerinde. Buradaki akaryakıt ve LPG tanklarının yanı sıra amonyak tankları da var. Eğer amonyak tanklarından biri patlarsa bu bölgede bir tek canlı kalmaz’’ dedi.

Sanayi Odası: Sabotaja açık

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Yılmaz Kanbak, burada geniş bir emniyet şeridi oluşturulması gerektiğini bildirdi. Oda Başkanı Kanbak, ‘‘Biz bu bölgenin Enerji Organize Sanayi Bölgesi olması için rapor hazırlamıştık. Ancak bakanlık kabul etmedi. Ayrıca bu bölge sabotaja da çok açık bir konumda. Evler tesislerin yanı başında. Binaların, yolların altından akaryakıt ve LPG boru hatları geçiyor’’ diyerek önemli bir konuya dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-konut-alani-hazir_1205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!