Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Bodrum'da 5 Yıldızlı Yıkım

Torba'da Kaçak İskele İsyanı

Muğla’nın Bodrum İlçesi Torba Koyu’nda 20 yıldır faaliyet gösteren bin 200 yatak kapasiteli Clup Voyage Tatil Köyü, turizm sezonu öncesinde tesislerinin önündeki yaklaşık 300 metrelik halk plajı ve yürüyüş yoluna ahşap güneşlenme iskelesi yaptırdı.

Hürriyet Gazetesi
Torba'da Kaçak İskele İsyanı

Muğla’nın Bodrum İlçesi Torba Koyu’nda 20 yıldır faaliyet gösteren bin 200 yatak kapasiteli Clup Voyage Tatil Köyü, turizm sezonu öncesinde tesislerinin önündeki yaklaşık 300 metrelik halk plajı ve yürüyüş yoluna ahşap güneşlenme iskelesi yaptırdı.

İskelenin girişine bir de taştan kemer yaptıran tatil köyü yetkilileri, iddiaya göre müşterileri dışındaki kişilerin girmesini engellemek için üç de güvenlik görevlisi koydu. Koyun en güzel yerlerinden birindeki halk plajının tatil köyü yetkilileri tarafından işgal edilmesine isyan eden Torba Mahallesi sakinleri durumu muhtarları Fatma Kavcar’a iletti. 29 Mart’taki seçimlerde göreve gelen Kavcar, beraberindeki 5 kadın azayla birlikte kaçak olarak yapıldığı ileri sürülen iskele hakkında belediye, kaymakamlık ve liman başkanlığına suç duyurusunda bulundu. İskelenin bulunduğu koya giden Kavcar ile kendilerine engel olmaya çalışan tatil köyü yetkilileri arasında sert tartışmalar yaşandı. Kavcar, tatil köyünün genel müdürü Yılmaz Öztürk’e sahillerin herkesin kullanımına açık olduğunu belirterek, güneşlenme iskelesi ve müştemilatını kaldırmalarını istedi.

İzin aldık iddiası

Bunun üzerine Öztürk, amaçlarının sahili güzelleştirmek olduğunu belirterek, "Gerekli tüm izinleri alarak güneşlenme iskelesini yaptık. Vergilerini ödeyip, sahili kapattık. Sahili kimseye kapatmış değiliz. İsteyen herkes buradan rahatça geçebilir. Geçişler sırasında güvenlik görevlilerimiz de kendilerine yardımcı olacaktır. Ayrıca Bodrum’un her yerinde kaçak iskele var. Burası mı sorun?" dedi. DP’li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un kendilerinden alınan herhangi bir izin olmadığını söylediğinin hatırlatılması üzerine Öztürk, "Ben tesislerin genel müdürüyüm. İzin alınıp, alınmadığını çok iyi bilmem. Bu işlerle mimarlarımız ilgileniyor. Ancak, vatandaşların bir şikayeti varsa konuşulur sorun giderilir" diye konuştu.

Belediye tutanak tuttu

Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon, tatil köyü yetkililerinden kendisine güneşlenme iskelesi yapılması için bir talep gelmediğini söyledi. Herhangi bir izin verilmesinin de söz konusu olmadığını belirten Başkan Kocadon, "Konuyu öğrenir öğrenmez, belediyenin ilgili ekiplerini gönderip tutanak ve fotoğraflarla durumu tespit ettirdim. Gereken yasal işlemi başlattım. Sahiller, kamunun ortak malıdır, kapatılamaz, işgal edilemez. Oradaki yasa dışılığa müdahale edip, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi plajın halka açılmasını sağlayacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/torbada-kacak-iskele-isyani_68717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!