Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tunç Soyer: “İzmir Büyükşehir Belediyesi Depreme Hazır”

İzmir’in sürdürülebilir kent olma hedefine ilişkin yol haritasını belirleyecek “İzmir Sürdürülebilir Kent ve Yapılar Çalıştayı” Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer çalıştayda, “Büyükşehir Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz Afet Planı’yla depreme hazırız ama İzmir hazır değil.” dedi.

yapi.com.tr
Tunç Soyer: “İzmir Büyükşehir Belediyesi Depreme Hazır”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulusal ve uluslararası çapta uzmanların bir araya getirdiği Sürdürülebilir Kent ve Yapılar Çalıştayı, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde başladı. İzmir’in sürdürülebilir kent çalışmalarında ana kıstasları belirlemek, kentin karbon ayak izini azaltmak için neler yapılması gerektiğini ortaya koymak, ulusal ve uluslararası alandaki uygulamalar konusunda bilgi edinmek amacıyla düzenlenen çalıştayın açılış konuşmasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı.

BirGün’de yer alan habere göre; Soyer, İzmir’in dünyanın izlediği yoldan kopuk, kendi kabuğuna çekilmiş bir kent olarak görmek istemediklerini aksine İzmir’i dünyayla entegre ve sürdürebilirlik hedefleriyle buluşmuş bir kent olarak ilerletmek istediklerini söyledi. “Stratejik planımızda ortaya koyduğumuz sürdürebilir kalkınma hedefleri dünyayı yakından izlememizi gerektiriyor.” diyen Soyer, “Ortaya koyduğumuz yeni yeşil alanlar, yeşil altyapı yaklaşımımız tam da bunun sonucu. Kentteki yeşil alanların da bir altyapı olduğunu düşünüyoruz ve yeşil altyapı kavramını ilk defa aslında burada kullanmış oluyoruz.” şeklinde konuştu.

“Afet Planı'yla depreme hazırız”
Çalıştayda Büyükşehir Belediyesi’nin deprem konusunda yaptığı hazırlık çalışmalarına da değinen Soyer, şöyle devam etti: “Deprem felaketiyle başa çıkmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uzun süredir devam eden çalışmaları var. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz Afet Planı’yla depreme hazırız ama İzmir hazır değil. Tüm mesele İzmir’i depreme hazırlamakta ve biz buna gayret edeceğiz.”

Çalıştaya İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları, 30 ilçe belediyesinden temsilciler, akademisyenler, TMMOB’ye bağlı ilgili meslek odaları ve İzmir Ticaret Odası (İTO), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (ESBO) temsilcileri katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tunc-soyer-izmir-buyuksehir-belediyesi-depreme-hazir_177462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!